Mersinli Şehit Uzman Çavuş Mustafa Sarı Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Mersinli Şehit Uzman Çavuş Mustafa Sarı Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütüne yönelik operasyonda dün şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı, memleketi Mersin'de son yolculuğuna uğurlanıyor.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütüne yönelik operasyonda dün şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı, memleketi Mersin'de son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehit Sarı'nın cenaze törenine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katılıyor.

Bölgede 10 bin 73 güvenlik personelinin katılımıyla 28 Mayıs'ta başlatılan Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik operasyonunda yer alan ve Lice'de dün sabahki operasyonda iki arkadaşıyla birlikte şehit düşen Uzman Çavuş Mustafa Sarı'nın cenazesi bugün sabah Diyarbakır'da düzenlenen törenin ardından Mersin'e getirildi. Yahya ve Beyhan Sarı çiftinin 5 çocuğunda biri olan Mustafa Sarı'nın cenazesi, cenaze töreni öncesinde son kez ailesinin oturduğu merkez Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi'ndeki evinin önüne götürüldü.

Şehit Sarı için ikindi namazının ardından Muğdat Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, protokol üyeleri, askeri erkan ile şehidin ailesi ve yakınları katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı