Metabolizmayı canavar gibi hızlandıran ve yağ yakımını sağlayan yoğurt kürü

Metabolizmayı canavar gibi hızlandıran ve yağ yakımını sağlayan yoğurt kürü

Kilo vermede çok önemli bir rol oynayan yoğurdun sağlığa olan faydaları saymakla bitmez. Sadece kilo vermek için değil günlük hayatta da her bireyin sıklıkla tükettiği bir besin olan yoğurdun içerisinde bulunan protein ve kalsiyum yağ yakımını...

Kilo vermede çok önemli bir rol oynayan yoğurdun sağlığa olan faydaları saymakla bitmez. Sadece kilo vermek için değil günlük hayatta da her bireyin sıklıkla tükettiği bir besin olan yoğurdun içerisinde bulunan protein ve kalsiyum yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. 

Bunun yanında hazırlayacağımız küre antioksidan özelliği yüksek ve c vitamini bakımından oldukça zengin olan limon ve metabolizma hızlandırıcı olarak bilinen diyet listelerinin vazgeçilmezi olarak bilinen pul biber ve kekik gibi baharatlar ekleyerek kilo verme durumunu kolaylaştıran yağ yakıcı bu kürü hazırlayacağız.

Kürün hazırlanışı ve malzemeler aşağıdaki gibidir.

MALZEMELER

3 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı pul biber

1 çay kaşığı kekik

Yarım limon

HAZIRLANIŞI

Bir kaseye alıp karıştırdığımız yoğurdun içine baharatları ekleyip onları da karıştırdıktan sonra en son limonu ekleyip tüketime hazır hale getiriyoruz. Haftada 3 gün yapılması uygundur. Ara öğünlerde, akşam yemeklerinde veya gece uyumadan önce tüketilebilir. Gece uyumadan önce tüketilen bu karışım gece yağ yakımı hızlandığından sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırır ve daha çabuk kilo vermeye yardımcı olur.

Herhangi bir mide rahatsızlığına veya kronik rahatsızlığa sebep olanların doktor kontrolünde kullanması gereken bir kürdür. Gece tüketilen acı baharatlar mide yanmalarına ve sindirim sisteminde bozukluklara sebep olabilir. Düzenli kullanımda diyet listelerinin vazgeçilmezi olacak bu kürü yapacaklara şimdiden afiyet olsun.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

İlgili Haberler