Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbulluları 'Sarı' Kod ile Uyardı: 'Dikkatli ve Tedbirli Olun'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbulluları 'Sarı' Kod ile Uyardı: 'Dikkatli ve Tedbirli Olun'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için 'Sarı' kodu devreye koydu. İstanbul genelinde beklenen şiddetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel ve su baskınına karşı vatandaşlara 'Sarı' kodlu uyarı gitti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul genelinde beklenen şiddetli yağmura karşı vatandaşları 'sarı' kod ile uyardı. İstanbulluların meydana gelebilecek sel, su baskınları ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Balkanlardan yurda giriş yapan yağmurlu ve karlı hava İstanbul'u etkisi altına aldı. İstanbul'da etkisini artırması beklenen kar ve şiddetli yağmur karşısında uyarılar bir bir gelmeye devam ediyor. Son olarak AKOM'un yaptığı kar yağışı uyarısının ardından bir uyarı da Meteoroloji Genel Müdürlüğünden geldi. Resmi internet sayfasından uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için 'sarı' kod ilan etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, İstanbul'da yarın etkili olması beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden sonra İstanbul'un batı kesimlerinden başlayacağı ve daha sonra il genelinde kuvvetleneceğini açıklamalarına yer verildi. Öte yandan, meydana gelebilecek su baskını, sel ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler