Meteoroloji genel müdürlüğü sitesinden duyuruldu. Yarından itibaren kar geliyor

Meteoroloji genel müdürlüğü sitesinden duyuruldu. Yarından itibaren kar geliyor

Meteoroloji genel müdürlüğünün sitesinde yer alan son tahminlere göre yarın o dört ilde kar yağışı meydana gelecek. Sıcak hava devam edecek zannederken yoğun kar uyarısı geldi. Birden bastıracak, hazırlığınızı yapın!

Meteoroloji genel müdürlüğü kendi internet sitesi üzerinden duyurdu. Yarın artık beklenen kar yağışı başlayacak. Başkent beyaza boyanacak, göz gözü görmeyecek!

Soğuklar artık iyice gelmeye başladı, kış gerçek yüzünü gösterdi. Edinilen bilgiye göre yarından itibaren kar yağışı başlıyor. Havaların sıcaklığı sizi aldatmasın, soğuk günler başlamak üzere...

Dört şehir için uyarı yapıldı

Meteoroloji genel müdürlüğü başkent dahil o dört şehri uyardı. Kar yağışı bastıracak. Düzce, Karabük, Bolu ve Ankara bölgelerinde perşembe gününden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. 

Perşembe günü ayrıca doğu illerinde de şiddetli kar yağışı beklenmekte.  Ardahan, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Iğdır , Ağrı, Van ve Hakkari'de beklenen kar yağışına karşı uyarılar yapıldı. Sürücüler ve yayaların dikkatli olmaları gerekiyor. Beresiz, eldivensiz ve botsuz dışarı çıkmayın. 

Cuma günü kar yağacak mı?
Bu cuma günü yurt genelinde kar yağışı tahmin edilmiyor. Ancak İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Balıkesir illerinde ve çevre kesimlerde rüzgarlı bir hava beklenmekte. Hafta sonu ise Batı Marmara ve Ege bölgelerinde yağış hakim olacak. Yoğun yağmura karşı meteoroloji genel müdürlüğü uyarıda bulundu.