Meteorolojiden Büyük Uyarı Geldi! Kar O Şehre Geliyor, Kimse Aldanmasın...

Meteorolojiden Büyük Uyarı Geldi! Kar O Şehre Geliyor, Kimse Aldanmasın...

Meteoroloji uyardı. O şehre kar bastıracak. Aniden gelebilir. Sıcak havalar kimseyi kandırmasın. Hastalanma riski çok yüksek. İşte karın geldiği şehir... Özellikle o şehirde oturanlar dikkatli olsun ikazı geldi...

Meteorolojiden sert uyarı geldi. Bu sıcaklıklara aldanmayın, kış daha yeni başladı. İklim değişikliği havalarda kendini iyice belli etmeye başladı. Küresel ısınma tüm dengemizi bozdu. Kışın ortasında yaz havası da ne? Meteoroloji o şehre uyarı da verdi. Sıcağa aldanmayın birden bastıracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden büyük uyarı geldi. Bu hafta ile ilgili yapılan değerlendirmelerin sonuçları yayınlandı. Uyarı niteliğindeki sonuçlar herkesi şaşırttı. Yaz günlerinden kalma hava yaşanırken kar birden bastıracak. Soğuklar geri dönüyor herkes dikkatli olsun. 

Küresel tahmin sistemlerine bakıldığında yer alan verilere göre soğuklar geliyor. Hafta ortasından itibaren yurt genelinde yağışlar başlayacak ancak sıcaklıklar belli bir süreye kadar yüksek kalmaya devam edecek. Soğukların başlayacağı kritik tarih ise 12 Şubat olarak açıklandı. 

Havalar Buz Kesecek

Havalar ısındı, öyle ki kombi en kısık derecede bile evi çok sıcak yapıyor. Bazı evlerde ısıtıcılar kapatıldı bile. Havaların bol güneşli ve sıcak olması soğuklardan sonra psikolojik olarak iyi bir etki yaratmış olsa da korkutmuyor değil. Çünkü tam kış mevsiminin ortasında bu kadar sıcak hava, iklim değişikliği ile ilgili büyük sinyaller veriyor. Ancak sıcak havalar uzun sürmeyecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün önümüzdeki  hafta için olan tahminleri yayınlandı. Sıcak havalarla alakalı olarak ise şaşırtan bir gelişme herkesin dikkatini çekti. Sıcak havalar hafta boyunca yağışlara rağmen devam edecek ancak kritik tarihten sonra buz gibi soğuklar bastıracak. Önleminizi cuma gününe dek alın....

12 Şubat Kritik Tarih

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün belirlediği tarih ise 12 Şubat oldu. Yani önümüzdeki cuma gününden itibaren yurt genelinde hava epey soğuyacak. Yurt genelini kapsayacak olan soğuklar karlı yağışları da beraberinde getirecek. Meteoroloji ise özellikle İstanbulluları uyardı..

İstanbul'a kar ikazı

İstanbul de yurt genelindeki soğuk havadan nasibini alacak. Yüksek nüfuslu şehre ise büyük bir uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bildirdiğine göre İstanbul'daki soğuk havalar yanında günlerce sürecek bir kar yağışı bekleniyor.