METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI! DIŞARI ÇIKARKEN DİKKAT!

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI! DIŞARI ÇIKARKEN DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ankara, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ankara, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve çevre illerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Dışarı çıkarken dikkatli olun.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı hava değerlendirmelerine göre, ülkemizin kuzey, batı ve iç kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun ve çevre illerinde kuvvetli yağış bekleniyor. 

Gök Gürültülü Sağanak Yağış

Yağışların şiddetli, gök gürültülü ve sağanak şeklinde olması beklenirken, Batı Karadeniz ve Kuzey kesimlerinde ve yüksek bölgelerinde kar - karla karışık yağmur bekleniyor.

Marmara Bölgesi'nin Güney ve Doğu kesimleri ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Samsun, Amasya, Çorum ve çevre illerinde de kuvvetli sağanak yağış beklentisi olduğunu bildirdi.

Fırtınaya Dikkat!

Ankara, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir'de kuvvetli yağışın yanı sıra fırtına olabileceği ve bölge halkının dikkatli olması gerektiği uyarısı yapıldı.

Gece Saatlerine Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre; özellikle gece saatlerinde Ankara, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve çevre illerinde yağış ve rüzgarın etkisini artıracağı 13 Ocak'ı 14'üne bağlayan gece ve sabaha karşı saatlerde yağışın daha şiddetli ve rüzgarın da fırtına şeklinde seyredeceğine dikkat çekildi.

Öğle Saatlerinin Gelmesiyle Etkisini Kaybedecek

günün ilerleyen saatlerinde ise, sağanak yağış yerini karla karışık yağmur ve kara bırakacak. Öğle saatlerine gelindiğinde ise, yüksek bölgeler dışında kalanlar hariç yağışların durması bekleniyor.