Meteroloji uyardı bu geceye dikkat edilmeli!

Meteroloji uyardı bu geceye dikkat edilmeli!

Uzun zamandır soğuk olan havalar yerini sıcaklara bıraktı. İlk günlerde sıcaklar mutlu etse de fazla bunaltıcı bir yaz mevsiminin geldiğini görmek hiç zor değil. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenmeyen bir açıklamada bulundu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileri paylaşınca herkes şaşırdı. Bu gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerine uyarıda bulunan Müdürlüğünden gök gürültülü sağanak yağış ikazı...

Gece saatlerine dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden havanın nasıl olacağına dair bazı tahminleri paylaştı. Bu son değerlendirmelere bakıldığında kuzey, iç ile doğu kısımlarda parçalı bulutlu bir havanın olacağı öğrenildi. Tahminlere göre Hakkari çevresi ve Van illerimizde öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olabilir. Diğer yandan kalan bölgelerde de az bulutlu ve açık hava olacağı tahmin edilenlerin arasında. 

Sabah saatlerinde de Orta ile Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus olabilir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre bölgede sis hadisesi de bekleniyor.

Diğer yandan önümüzdeki günlerde hava sıcaklıkları iç ile doğu kesimlerinde iki ya da dört dereceleri arasında artacak. Bunun yanında kuzeybatı bölgesinde de iki ile beş derece arasında bir sıcaklık azalması görülebilir. Kalan bölgelerde ise önemli bir değişiklik söz konusu olmayacak.

Ülke genelinde de sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek gibi duruyor. 

Rüzgar ise kuzey ve kuzeybatı yönünden, Marmara ve Ege'de de batı ile güneybatı yönlerinden hafif, ara sıra da orta kuvvette esecek. Öğle saatlerine yaklaşıldığında ise Güney Ege, Batı Akdeniz'in iç bölgelerinde ve  İç Anadolu'nun güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olacak şekilde esebilir.

Hava durumu nasıl?

İllere göre hava durumuna bakıldığında ise İstanbul'da havanın 26 derece olduğu görülüyor. Buna göre de İstanbul'da az bulutlu ve açık bir hava tahmin edilirken, zamanla parçalı bulutlu olabilir. Gece saatlerinde de yerel olmak üzere sağanak ile gök gürültülü sağanak yağışlı olabilir.

Ankara ise biraz daha sıcak. 29 dereceyi gösteren Başkentte, hava az bulutlu ve açık olacak. Zamanla da parçalı bulutlu olabilir.

Antalya şimdiden 32 dereceyi bulurken İzmir de 31 dereceyi göstertiyor. Her iki ilimizde de hava az bulutlu ve açık olarak görülüyor.