• BIST 91.074
  • Altın 214,568
  • Dolar 5,3448
  • Euro 6,0757
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 10 °C

Metin Gündoğdu: “16 Nisan’da Türkiye’nin Kaderi Oylanacak”

Metin Gündoğdu: “16 Nisan’da Türkiye’nin Kaderi Oylanacak”
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 16 Nisan'daki halk oylamasına giden yolda Avrupa'nın ortaya koyduğu tavrı değerlendirdi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 16 Nisan'daki halk oylamasına giden yolda Avrupa'nın ortaya koyduğu tavrı değerlendirdi.

Almanya ve Hollanda'nın uygulamalarını "skandal ve çirkin" olarak nitelendiren Gündoğdu "PKK, DEAŞ, HDP, CHP Avrupa'da istediği organizasyonu yapıyor. Ama Türk bakanların programı iptal ediliyor. Avrupa demokrasisi bu mu?" dedi.

"Asıl amaç Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanımızın etrafını kuşatmak"

Avrupa'nın çifte standart uyguladığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Hollanda polisinin, orada yaşayan Türk vatandaşlarına ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya gösterdiği tavrın tam bir kepazelik olduğunu belirterek, "Buna karşın "hayır" cephesi için çalışanlar Avrupa'nın birçok ülkesinde istedikleri programı yapabiliyorlar, salonlar veriliyor, iptaller yaşanmıyor. Ama hükümetimizin ve AK Partimizin temsilcilerinin programları engelleniyor. Bu çok yanlış ve çirkin bir tavır. Bu durum tabii ki orada yaşayan vatandaşlarımızın tepki göstermesine neden olur. Bu tutumları Avrupa'ya bir şey kazandırmayacağı gibi çok şey kaybettirecektir" diye konuştu.

"Hollanda figüran"

Avrupa ülkelerinin "hayır" cephesine açıkça destek verdiğini, burada asıl amacın Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafını kuşatmanın amaçlandığını kaydeden Gündoğdu, "Hollanda bir figüran olarak önümüzde duruyor. ABD'sinden Avrupa'sına kadar kimse kendi ayakları üzerinde durabilen bir Türkiye istemiyor. Biliyorlar ki milletten gücünü alan bir Türkiye onların kontrolünde olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

"Dış güçler mevcut sistemden yana"

Gündoğdu, şöyle konuştu: "Türkiye'nin Başkomutanı, Cumhurbaşkanı bir konuşma yapıyor, dünyanın dört bir yanındaki Türkler sokağa dökülüyor. İşte bundan korkuyorlar. Mazlum ve mağdur milletler, dünyanın dört bir yanındaki Türk kardeşlerimiz Ankara'nın sözüne Cumhurbaşkanımızın gözüne bakıyor. Bu durumdan rahatsız olanlar "Türkiye'nin kendi başına karar vermesini, dünyada söz sahibi olmasını istemiyoruz" diyorlar. Asıl çatışma da burada başlıyor. Dış güçler mevcut parlamenter sistemde yönetime çok rahat müdahale edebiliyor. O yüzden bu sistemin kalmasını istiyorlar. "Siz 15 yılda çok güçlendiniz, daha da güçlenmenizi istemiyoruz, bu yüzden size destek vermeyeceğiz. Sizin içinizdeki uzantılarımızı destekleyeceğiz" diyorlar. Bugün PKK, DEAŞ, HDP, CHP Avrupa'da istediği organizasyonu gerçekleştiriyor. Ama Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarına kapılar kapatılıyor. Biz de inatla diyoruz ki; daha güçlü bir Türkiye olacağız. Biz dünyada söz söyleyeceğiz, haksızlık yapan devletlere de "sen haksızlık yapıyorsun" diyeceğiz. Gençlerini alkol ve uyuşturucu batığına kaptırmış Avrupa, bizim gözleri çakmak çakmak olan gençlerimizden korkuyor. Allah'ın izniyle Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye makus talihini yenmiştir ve onun liderliğinde daha da ileriye gidecektir."

Ülkücü camiaya çağrı

MHP tabanına ve ülkücü camiaya seslenen Gündoğdu, şu görüşler eyer verdi: "Ben ülkücü camianın içinden geliyorum. MHP içindeki arkadaşlarımıza sesleniyorum. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum basit bir oylama değil. Bu referandum Türkiye'nin hatta dünyanın kader oylamasıdır. Bu mazlum milletler için kader oylamasıdır. Kapital sisteme başkaldırı oylamasıdır. Kapitalizmle mücadele eden, milliyetçi damarda duran bütün arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın yanında saf tutmalıdır. "Türkiye'nin uçurumdan aşağı atılmasına göz yummam" diyen Sayın Devlet Bahçeli'ye ve kadrosuna teşekkür ediyorum. Bu duruş millet adına, devlet adına, birlik ve beraberlik adına önemli bir duruştur. Dün Abdülhamid Han'a yapılanların bugün Cumhurbaşkanımıza yapılmasına müsaade etmemeliyiz."

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim