MetroPOLL Anket şirketinden Cumhur ittifakını Şok edecek sonuç!

MetroPOLL Anket şirketinden Cumhur ittifakını Şok edecek sonuç!

MetroPOLL anket şirketi sonucu paylaştı. Cumhur ittifakını çok sinirlendirecek olan anket sonucu twitterdan paylaşıldı. Gündeme oturan siyasi seçim anketi sonucu Cumhur İttifakı'nı memnun etmeyecek.

MetroPOLL Araştırma yapmış olduğu anket sonuçlarını yayınladı. Cumhur ittifakını şok eden milletvekili seçimi anketinin sonuçları...

Cumhur İttifakını çok şaşırtıp sinirlendirecek anket sonucu

Anket şirketinin kurucusu Özer Sencar MetroPOLL Araştırma'nın Nisan ayında gerçekleştirdiği seçim anketi sonuçlarını twitter hesabından paylaştı. Sencar'ın paylaşmış olduğu verilere göre AKP ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı için şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı.

AKP ve MHP'nin büyük oranda oy kaybettiği görüldü

MetroPOLL anket Nisan ayında da "Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunu vatandaşa yöneltti. Anketin sonuçlarına göre ise AKP'nin yüzde 27,1 oranında oy aldığı, CHP'nin yüzde 18,3 oranında oy aldığı, İYİ partinin ise oy oranının yüzde 10,7 olduğu görüldü. MHP ise oyların ancak yüzde 8,7'sini alabilirken HDP'ye oy verenlerin oranı da yüzde 8,4 olarak görüldü. Deva Partisi yüzde 2,2 oy alırken, Saadet Partisi yüzde 1,6 oy oranını yakaladı, Gelecek Partisi ise yüzde 1,4 oranında oy aldı. 

Kararsız seçmen oranı azımsanamayacak kadar fazla

Bakıldığında seçmenin yüzde 21,6'sı ise seçimler konusunda kararsız. Seçim günü oy kullanacak olan bu kararsız grubu seçimin kaderini tamamen tersine çevirebilir. AKP ile MHP'nin de toplamda fazla oy aldığı görülse de aslında çok fazla oy kaybettiği anket sonuçlarına yansıdı.

Kararsızlar dağıtıldığında anket sonucu ne oluyor?

Kararsızlar dağıtıldığında ise vatandaşların yüzde 34,1'i oylarını Adalet ve Kalkınma Partisine, yüzde 23'ü Cumhuriyet Halk Partisine, yüzde 13,5'i ise İYİ Partiye oyunu vermiş olacak. MHP ise bu noktada oyunu yüzde 11'e, HDP 10,6'ya, DEVA Partisi yüzde 2,8'e, Saadet Partisi yüzde 2'ye, Gelecek Partisi'nin oy oranının yüzde 1,8'e diğer partiler için verilecek oyların oranının ise yüzde 1,3'lük oy çıkacağı görüldü.

En Yeniler