MetroPoll'ün anketi Cumhur ittifakını sarsacak! AKP ve MHP'de büyük düşüş

MetroPoll'ün anketi Cumhur ittifakını sarsacak! AKP ve MHP'de büyük düşüş

MetroPoll şirketinin yayınladığı son anket sonuçlarına göre iktidar partisinde büyük düşüş var. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Metropoll Araştırma Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar, özellikle MHP seçmeninin davranışı ile ilgili net konuştu.

MetroPoll'ün son anket sonuçları yayınlandı. Bu sonuçlara göre ise iktidar partileri olan AKP ile MHP'nin düşüşte olduğu görüldü. Metropoll Araştırma Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar ise MHP'nin çok büyük düşüte olduğunu kaydederek açıklamalarda bulundu. 

Sonuçlar Halk TV'de açıklandı

Metropoll Araştırma Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar, araştırma şirketlerinin yeni araştırmasının sonuçlarını yayınlayarak net konuştu. Halk TV’de Sözüm Var programına katılan Prof. Dr. Sencar, son yapılan anketlerde özellikle MHP'nin yüzde altı gibi bir rakama düşmesini işaret ederek net konuştu. Sencar, MHP seçmeninin iktidar olan AKP'den hiç memnun olmadığını açıkladı.

MHP'li seçmenin yarısından daha fazlası hatta bazen yüzde altmış, yetmiş hatta ve hatta yüzde doksanlara varan oranla iktidara karşı olduklarını açıklayan Prof. Dr. Sencar, bu ayın sonuçlarında MHP seçmeninin yüzde doksan üç gibi çok büyük bir oranının oy vermediğini belirterek sebeplerini sundu.

Ekonomiden İktidarı sorumlu tutuyorlar

MHP'li seçmenin çok büyük bir oranının kaçtığını açıklayan Prof. Dr. Sencar, bu ayın sonuçlarında yüzde altıya vuran MHP oy oranını yorumladı. Prof. Dr. Sencar'a göre, MHP seçmeninin çoğu ekonominin kötü durumda olmasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükûmet kanadı ile Berat Albayrak'ı sorumlu tutuyor.

Sadece MHP'de oranlar bu şekilde

Başka partilerde bu kadarlık bir düşüş olmadığını dile getiren Sencar, MHP'nin iktidarın bir parçası olmasına rağmen seçmenlerinin yanlarında olmadıklarını açıkladı. Seçmenlerinin sadece partiye olan bağlılıkları nedeniyle durduklarını dile getiren Sencar, kısmen oy kullanabileceklerini aktardı ancak kendi düşüncesine göre MHP seçmeni Cumhur İttifakı'ndan uzaklaştı. 

Halkın gözdesi Mansur Yavaş oldu

En çok beğenilen siyasileri de açıklayan Sencar, araştırma sonuçlarına göre Mansur Yavaş'ın çok beğenildiğini duyurdu. Yavaş'ın popüleritesi yüzde sekiz iken onu takip eden Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı ise yüzde elli iki oldu. İmamoğlu ise üçüncü olarak yüzde elli bir popüleriteye sahip.