• BIST 101.552
  • Altın 274,115
  • Dolar 5,6673
  • Euro 6,2641
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 28 °C

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli:
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kerkük Vilayet Meclisi 28 Mart 2017de bir karar aldı Barzani'nin sözde bayrağının resmi dairelere asılması kararlaştırıldı....

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kerkük Vilayet Meclisi 28 Mart 2017de bir karar aldı Barzani'nin sözde bayrağının resmi dairelere asılması kararlaştırıldı. Rezalet değil mi? Ankara'da göndere çekilen paçavraya ses çıkarılmazsa Kerkük mevzi kaybeder" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Üç Ayların başlangıcı Regaib Kandili'nin mübarek olmasını dileyerek mesajına başlayan Bahçeli, "Türkmen denilince ne anlıyorsunuz? Ben söyleyeyim; mazisi şeref ve şanla yoğrulmuş beşeri ahlak, asalet ve soyluluğu anlıyorum. Gök bayrağı görünce ne hissediyorsunuz? Ben açıklayayım: Zulme direnen, eziyetlere katlanan, katliamlara dayanan bir millet ruhunu görüyorum. Türkmenlerin çilesi niye bitmiyor, dram neden sonlanmıyor, insanlığın kökü mü kurudu, adalet ve hukukun dibi mi tuttu, nedir mesele? Kerkük Vilayet Meclisi 28 Mart 2017de bir karar aldı Barzani'nin sözde bayrağının resmi dairelere asılması kararlaştırıldı. Rezalet değil mi?" ifadelerini kullandı.

"Ankara'da göndere çekilen paçavraya ses çıkarılmazsa Kerkük mevzi kaybeder"

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Barzani'nin Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında IKBY bayrağının göndere çekilmesini değerlendiren Bahçeli, "Kerkük ağlıyor, ağıt yakıyor. Türkmeneli vahşetin ağına takılmış feryat figan ediyor. Can Kerkük mütecaviz emellere kurban gidiyor. Peşmerge başı 26-27 Şubat 2017'de Türkiye'ye gelmişti. Peşinden bayrak niyetine ve IKBY'yi temsilen bir bez parçası oraya buraya asılmıştı. Ankara'da göndere çekilen paçavraya ses çıkarılmazsa Kerkük mevzi kaybeder. Ankara gerilerse Türkmeneli düşer, devrilir. Ankara'yla Kerkük'ün kaderi birdir. Siyasi hesaplar uğruna Türkmenler feda edilemez, Türkmeneli teslim edilemez, yok edilemez. Kerkük Türk'tür, Türk'ün öz yurdudur. Türkmeneli Türk milletinin cümle kapısıdır. Şayet kırılırsa Anadolu toprakları hepimize dar edilir" açıklamalarında bulundu.

"Türkmenleri savunmak Türkiye'yi savunmaktır, Barzani'den ise dost olmaz"

Kerkük ve Musul'un Ankara'yla İstanbul'dan farkı olmadığını dile getiren Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Söylemiştim demek istemiyorum ama yine haklıyız, yine haklı çıktık. Kerkük Türkiye'nin Irak'taki soydaşı, gardaşı, kaderdaşı, her şeyidir. Türkmenleri savunmak Türkiye'yi savunmaktır. Artık bu tarihi ve jeopolitik gerçek görülmelidir. Kerkük ve Musul, Ankara ve İstanbul'dur. Darı unundan baklava, incir ağacından oklava Barzani'den ise dost olmaz. Kanıt mı isteniyor, yalnızca tarihe bakalım, milli davranalım yeter. Kerkük'ün statüsü ile oynayanlar ateşle oynar. Türkmenlere infaz fermanı yazanlar 80 milyonu geçmek, yenmek, yerle yeksan etmek zorundadır. Herkes aklını başına alsın; Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Daha başka söze gerek var mıdır?"

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim