• BIST 85.824
  • Altın 248,136
  • Dolar 6,0471
  • Euro 6,7435
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 27 °C

Mhp’li Pehlivan, “Bölünmeyeceğimizin Kutlu Sırrı Çanakkale’dir”

Mhp’li Pehlivan, “Bölünmeyeceğimizin Kutlu Sırrı Çanakkale’dir”
MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, 18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda; "Çanakkale...

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, 18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda; "Çanakkale imkansızlıklar karşısında asla pes etmemenin dersi, duanın, direncin, dirilişin, dirayetin, devleşen feragat ve faziletin zirvesidir" dedi.

Pehlivan, "Bölünmeyeceğimizin kutlu sırrı, itibar ve iddiamızın dayanağı kahraman şehitlerimizdir. Ne mutlu ki, büyük Türk Milleti, vatanı, devleti, bayrağı, inancı ve hürriyeti uğruna canını feda edebilecek kahraman evlatlarını bağrından yetiştirebilmiştir.

Çanakkale'de, eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ruhu, tarihe mühür vurmuş bir müdafaa azmidir. Hilalle yıldızın mürüvvetini düşleyen safiyet ve samimiyettin zirvesidir Çanakkale.

Çanakkale imkansızlıklar karşısında asla pes etmemenin dersi, duanın, direncin, dirilişin, dirayetin, devleşen feragat ve faziletin zirvesidir. Kutlu Hilalin umutları toprağa akan şehit kanları ile tazelenmiş, Türk milleti boyunduruk ve esareti tümden reddetmiştir. Ne mutlu ki, büyük Türk Milleti, vatanı, devleti, bayrağı, inancı ve hürriyeti uğruna canını feda edebilecek kahraman evlatlarını bağrından yetiştirebilmiştir. Neye mal olursa olsun, şehitlerimizin emaneti bu kutlu vatan ve Türk Bayrağı ilelebet var olacaktır. Bölünmeyeceğimizin kutlu sırrı Çanakkale'dir, itibar ve iddiamızın dayanağı kahraman şehitlerimizdir. Çanakkale; dünyaya vurulmuş Türk damgasıdır, Türk Milletine Levh-i Mahfuz'da verilmiş görev emridir ve bu ruh hainlere, katillere Türk vatanını dar edecektir. Bu düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyorum. Çanakkale'yi düşmana dar eden kahraman nesilden Cenab-ı Allah ( cc ) bin kere razı olsun, yattığı yerleri nurla doldursun.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim