• BIST 96.075
  • Altın 238,954
  • Dolar 5,8253
  • Euro 6,5556
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 18 °C

Mhp’li Şevkat Çetin’den Chp Ve Hdp’ye yapışık ikiz benzetmesi!

Mhp’li Şevkat Çetin’den Chp Ve Hdp’ye yapışık ikiz benzetmesi!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Milletin sözüne sırtını dönerek işi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götüren CHP ve yapışık...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Milletin sözüne sırtını dönerek işi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götüren CHP ve yapışık ikizi HDP, toplumsal gerginlik ve cepheleşmeden medet umacak kadar çaresiz hale düşmüştür" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, tamamlanan ilçe kongreleri, yapılacak il kongrelerinin tarihleri ve ülke gündemiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 16 Nisan referandumunun Türkiye'de kurulu bozuk düzenin bütün taşlarını yerinden oynattığını belirterek, "Ülkemizin birikmiş yığınla sorunlarına çözümler üretme ve milletimizin yarınlarını güvenceye alacak hamleler yapma yeteneğinden yoksun bütün kurumlarında devlet ve millet hayatını ilgilendiren önemli değişiklikler için fırsat doğmuştur. Türkiye'de elitist, bürokratik ve oligarşik zihniyetin temizlenmesine ve her şeye millet için, millete göre ve millet tarafından karar verilecek bir yönetim anlayışına geçilmelidir. Türkiye'nin yürütme erkini doğrudan millete dayandırarak güçlendirmeyi amaçlayan cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin anayasal süreç başarıyla tamamlanmıştır. Sistemin verimli işleyişi ve kalıcılığı, çıkarılacak uyum yasalarının düzenlemenin ruhuna uygun olmasıyla mümkün olacaktır. Toplum hayatında birlik ve bütünlüğü, devlet hayatında güven ve istikrarı tesis edecek, milletle devleti barışık kılacak bir sistemin tam anlamıyla inşası ülkemize ihtiyaç olan nefesi aldıracaktır" ifadelerini kullandı.

"16 NİSAN REFERANDUMUNUN RUHUNU YANSITAN TEK MİLLET VE TEK DEVLET DÜSTURUNA BÜTÜN TÜRKİYE'DEN OLDUĞU GİBİ BÖLGEDEN GELEN DESTEĞİ GİZLEYEBİLMEK İÇİN HER YOLU DENEMEKTEDİR"

Çetin, şunları kaydetti:

"Türkiye 15 Temmuz'da yaşadığı kanlı darbe girişiminin ve sınırlarımıza askerlerini dizecek kadar ileri giden emperyalist devletlerin vesayet savaşlarının araçları olan terör örgütlerinin hain saldırılarının yaşattığı acı tecrübelerden ders çıkarmak ve kendine çeki düzen vermek zorundadır. Türkiye içeride ve dışarıda tam bir kuşatma altındadır. İçerideki çıkar gruplarının ve örgütlü kripto azınlıkların küresel haydutlarla işbirliğinin ülkemize yaşattığı beka sorununa çözüm bulunmalıdır. Türkiye'nin reforma tabi tutulan yönetim sistemi, aynı zamanda yönetici zihniyetin de dönüşümüyle anlamlı olacaktır. Türk milletinin sandıkta verdiği yetki, hiçbir etnik grup, mezhep ya da çıkar grubuyla paylaşılamayacak ölçüde mukaddes bir emanettir. Türkiye'yi yönetme yetki ve sorumluluğuna sahip olanların yapacakları tercihlerde liyakat ve millete sadakati esas alacakları bir zihniyet dönüşümü, iç cepheyi sağlamlaştıracaktır. Yakın geçmişin toplumsal parçalanmışlığa ve güvensizliğe yol açan açılım politikaları, ülkemize yönelik tehdidin bir parçasına dönüştü. Devlete uygulattırılan yanlış politikalar, milletin birlik ve bütünlüğünü bozdu. Kazılan hendeklerde vatandaşımızın esir edildiği, devletimizin küçük düşürüldüğü o günler geride kaldı. Ancak açılımın ve hendek siyasetinin fikir babaları medyadaki etkinliklerini sürdürüyorlar. Her fırsatta Türkiye'yi yeniden kendi içinde çatışmaya sürükleyecek politikaları süsleyerek öne çıkaran açılım lobisi, 16 Nisan referandumunun ruhunu yansıtan tek millet ve tek devlet düsturuna bütün Türkiye'den olduğu gibi bölgeden gelen desteği gizleyebilmek için her yolu denemektedir. Halbuki millet kararını verdi, bir daha bölücülüğe tavize müsaade etmeyeceğini onayladı. Terör örgütünün esaretinden kurtulan vatandaşlarımız da milli birliğin bir parçası olduklarını oylarıyla tasdik ettiler."

"CHP VE YAPIŞIK İKİZİ HDP, TOPLUMSAL GERGİNLİK VE CEPHELEŞMEDEN MEDET UMACAK KADAR ÇARESİZ HALE DÜŞMÜŞTÜR"

Milli iradenin sözünün üstüne söz söylemenin Türkiye'de belli bir kesimde alışkanlık haline geldiğini kaydeden Çetin, "16 Nisan'da milletimiz daha güçlü ve merkezi bir yönetime onay verdiği halde açılımcılar ve federasyoncular hayallerinden vazgeçmeye niyetli gözükmemektedir. Referandumda yarıdan bir fazla oyu alan kazandığı halde, CHP bir kere olsun milletin sözünü kabule yanaşmamaktadır. Milletin sözüne sırtını dönerek işi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götüren CHP ve yapışık ikizi HDP, toplumsal gerginlik ve cepheleşmeden medet umacak kadar çaresiz hale düşmüştür. Ana muhalefet gibi önemli bir sorumluluğu taşımaktan uzak bu zihniyet, referandum gecesinden bu yana sokağı bir çözüm olarak işaret eden açıklamalarıyla Türkiye'de Arap Baharı özlemi içerisinde olduğunu ifşa etmektedir. Milletin ihtiyaç ve beklentilerini duymaktan uzak CHP yöneticileri, koskoca Atatürk'ün partisini başka partilerin düşkünlerine ve HDP'nin sözcülüğüne muhtaç hale düşürmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi'nin adına ve amblemine bağlı vatansever tabanına rağmen CHP'yi idare edenler, cezaevindeki HDP'lilerin yokluğunu aratmayan çıkışlarıyla Atatürk'ün kemiklerini sızlatmaktadır. Sandıktan ümidini çoktan kesen ve sokaktan ya da siyasi kumpaslardan medet uman Cumhuriyet Halk Partisi, bugün kendi tuzağına düşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde huzursuzluk çıkarmak için sahip olduğu medya gücünü ve belediye imkanlarını sonuna kadar kullanmaktan çekinmeyen CHP yönetiminin uyguladığı fitne programı ayaklarına dolaşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nde organize edilen mühendislik çalışmasıyla, Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde hazırlanan dalgalanma ilişkilidir. Siyasi partileri dizayn etme programının nerelerde hazırlandığı ve nasıl devreye sokulduğunu CHP yöneticilerinin bizden daha iyi bildiğinden şüphemiz yoktur. MHP'yi karıştırmak amacıyla demokrasi adına mangalda kül bırakmayan CHP'deki zihniyet, kendi partilerindeki en ufak çıkışa dahi kapının önünü göstererek sahte demokratlığını ispatlamıştır" açıklamasında bulundu.

"MHP KUMPASA VE FİTNE FÜCURA KARŞI ŞERBETLİDİR"

"Milliyetçi Hareket Partisi yıllardır üzerine uygulanan sayısız fitne ve karalama programına karşı bağışıklık kazanmıştır" diyen Çetin, "MHP kumpasa ve fitne fücura karşı şerbetlidir. Türkiye'nin yaşadığı en ağır travmalardan birisi olan 15 Temmuz hadisesinden çok daha önce darbenin siyasi ayağı MHP içerisinde gerçekleştirilmek ve bir siyasi karargaha dönüştürülmek istenmiştir. Beş benzemezi bir araya getirmiş görünen 16 Temmuz'un hayır cephesi, aslında 15 Temmuz öncesi MHP operasyonundan itibaren bir merkezden yönetilen blok halindedir. Türkiye'nin her tarafını dolaşarak MHP aleyhine propaganda yapanlar gibi, Türkiye'nin başına bomba yağdıranlar da yenilmeye mahkum olmuştur. 15 Temmuz'da talimatı okyanus ötesinden alan ihanet şebekesinin beli kırıldığında, MHP'deki fitne harekatı da bıçak gibi kesilmiştir. Türkiye üzerindeki hain emeller ile devlet-i ebed müddet diyen ülkücülerin düşmanlarının ortak olduğu bir kere daha ispatlanmıştır. Emperyalizmin hedefindeki Türkiye'de ilk tehdit edilen ve ortadan kaldırılmak istenen hep MHP olmuştur. Türk devletinin içerisine sızan FETÖ'nün, kazdığı hendeklerde boğulan PKK ve uzantılarının en nefret ettiği kesimin ülkücüler olması boşuna değildir. Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücüler, Türk milleti için bir erken uyarı sistemi gibidir. Milletimizin mutlu yarınları için fikir çilesi çeken, maddi ve manevi her türlü mücadeleyi göze almış ülküdaşlarımız, her türlü şer odağının yaydığı bütün fitne ve fesadı ayaklarının altına alarak millete hizmet yolunda emin adımlarla yürüyüşlerine devam edecek imana, ferasete ve iradeye sahip olduklarını ispatlamıştır. Ülkücü hareket içeriden ve dışarıdan her engeli aşarak yıkılmadıkça Türk milleti de yarınlarından emin olacaktır" dedi.

"21 MAYIS 2017 PAZAR GÜNÜ İLÇE KONGRELERİNİ TAMAMLAYAN 39 İL TEŞKİLATIMIZ, GERÇEK BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA İL KONGRELERİNİ YAPACAKLARDIR"

Sovyetler'in dağılıp komünizm tehlikesinin kalktığı günden beri yaşanan her sosyal ve doğal olaydan sonra MHP'nin yok olacağına ilişkin derin analiz ve temennilere rağmen Türkiye'de bir Milliyetçi Hareket Partisi gerçeği olduğunu vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

"Yine medyadaki eski tüfeklerin MHP'yi sözde bitiren analizleriyle eş zamanlı partimiz kurum içerisinde demokratik süreci işleterek ülkemizin kaderine yön verecek kadrolarına taze kan takviyesi yapmaktadır. Bu amaçla Milliyetçi Hareket Partisi'ni 12. Olağan Büyük Kurultaya götürecek kongre takvimimiz önemli bir aşamaya gelmiştir. Partimizin 640 teşkilatında ilçe kongrelerimiz tamamlanmıştır. 21 Mayıs 2017 Pazar günü ilçe kongrelerini tamamlayan 39 il teşkilatımız, gerçek bir demokrasi şöleni havasında il kongrelerini yapacaklardır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kongre süreci, herhangi bir hizip ve çatlağın yanı sıra kavga ve huzursuzluğun olmadığı, ülkücü disiplini ve olgunluğu içerisinde bir şölen havasında devam etmektedir. MHP kongrelerinde kutlu davamıza gönül vermiş ülküdaşlarımızın yarışında asla kaybeden yoktur. Partimizin başarısı için davamıza gönül vermiş herkesin kucaklandığı kongrelerimiz, teşkilatlarda, söylemde ve eylemde birliğin sağlanmasına vesile olmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi ilçe ve il kongrelerini bitirdikten sonra 12. Büyük Kurultay ile kongre sürecini tamamlamış olacaktır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim