Miami Epic Group Kurucusu Biter: "Miami Yatırım İçin Çok Uygun Bir Şehir"

Miami Epic Group Kurucusu Biter: "Miami Yatırım İçin Çok Uygun Bir Şehir"

Miami Epic Group Kurucusu Biter: - "Miami'de hem vergiler düşük hem de konut fiyatları diğer büyük şehirlerdeki fiyatların çok gerisinde. Miami yatırım için çok uygun bir şehir"- "E-2 vizesi iş kurmak isteyen girişimci yatırımcılar için mükemmel bir seçen

ABD'nin Florida eyaletinde gayrimenkul yatırımları yapan Miami Epic Group Kurucusu Zeynel Biter, Türk yatırımcılara Miami'de yatırım yapma önerisinde bulunarak, "Miami'de hem vergiler düşük hem de konut fiyatları diğer büyük şehirlerin çok gerisinde. Miami yatırım için çok uygun bir şehir." dedi.

Biter, Raffles Otel'de düzenlediği "Miami-Orlando Gayrimenkul Yatırım Fırsatları ve Yatırımcı Vizesi" semineriyle Miami'deki yatırım fırsatları hakkında bilgi verdi.

Miami'nin ABD'nin giriş kapısı niteliğinde olduğunu belirten Biter, Türk yatırımcıları Miami'de gayrimenkul yatırımı yapmaya çağırdı.

Gelen taleplere göre Türk yatırımcıların Florida eyaletinde Miami'den sonra en fazla West Palm Beach, Orlando, Tampa ve Naples'ta yatırım yaptığını anlatan Biter, Miami'de 10 binin üzerinde Türk'ün bulunduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Miami'nin yabancı yatırımcıların bir numaralı tercihi konumunda olduğunu belirten Biter, "Paris, Amsterdam, Tokyo ve New York gibi popüler şehirler sayıldığında Miami de bu listede yer alır. İşin güzel yanı ise Miami'de hem vergiler düşük hem de konut fiyatları diğer büyük şehirlerdekinin çok gerisinde. Çünkü eyalet gelir vergisi yok. Senelik emlak vergisi satış rakamının yaklaşık yüzde 2'si kadar. Miami yatırım için çok uygun bir şehir. Bölgelere göre değişiklik göstermekle beraber daha önce yapılmış bir yatırımdan örnek verecek olursak, 87 bin dolara aldığımız bir evden bin 150 dolar kira getirisi kazanmaktayız." diye konuştu.

 

- "EB-5'te bir ev almıyorsunuz, projeye ortak oluyorsunuz"

ABD'den vize almanın Donald Trump'ın başkanlığa gelmesinden sonra zorlaştığını ifade eden Biter, bu ülkede yatırım yaparak yatırımcı vizesi ve oturma izni almanın mümkün olduğunu söyledi.

ABD'de oturma izni sağlayan E-2 ve Employment Based 5th Preference (EB-5) vizeleri hakkında bilgiler veren Biter, şöyle konuştu:

"EB-5, İstihdam Esasına Dayalı 5. Tercih anlamına gelmektedir. Göçmen yatırımcıların bu programdaki başarısı, kalıcı bir ABD vizesi (Green Card) ile sonuçlanır. Yeşil Kart, kendileri ve ayrıca ilk dilekçenin dosyalanma tarihi itibarıyla 21 yaşın altındaki nitelikli aile üyeleri için de kalıcı vize anlamına geliyor. ABD için başarı ise, programdaki göçmen yatırımcıların en az 10 kişilik istihdam sağlayacak, çeşitli faktörlere bağlı olarak bir milyon dolar veya 500 bin dolar değerinde bir yatırım yapmasıdır. EB-5'te siz bir ev almıyorsunuz, projeye ortak oluyorsunuz. EB-5'te mortgage kredisi kullanamıyorsunuz."

 

- "E-2 vizesi iş kurmak isteyen girişimciler için mükemmel bir seçenek"

Biter, E-2 vizesine ilişkin olarak da "E-2 Karşılıklı Yatırım Anlaşması kapsamında yatırımcı vizesi Amerikan işletmelerine mali yatırımda bulunmak ve işletmelerini yönetmek ve geliştirmek için bu ülkeye gelmek isteyen anlaşma dahilindeki belirli ülkelerin vatandaşları için tasarlanmıştır. Bu ülkelerin ABD ile ticaret ve dolaşım anlaşması bulunmaktadır. Türkiye de bu ülkelerden biridir. E-2 vizesi iş kurmak isteyen girişimci yatırımcılar için mükemmel bir seçenektir. Zira bu tür işletmeler üzerinden yapılan vize başvuruları daha yüksek oranda olumlu sonuçlanmaktadır. Burada Mortgage kredisi kullanabiliyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Uluslararası Göçmenlik Avukatı Isadora Velazquez ise yatırımcı olarak ABD vizesi veya Green Card almak için gerekli evrak işleriyle ilgili bilgiler verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı