Microsoft'un Sahibi Bill Gates, Hakkındaki Çip İddialarına Yanıt Verdi! Bill Gates'ten Çip Açıklaması Geldi!

Microsoft'un Sahibi Bill Gates, Hakkındaki Çip İddialarına Yanıt Verdi! Bill Gates'ten Çip Açıklaması Geldi!

Microsoft'un sahibi Bill Gates kendisi hakkında çıkan insanlara çip takacağı konusundaki iddiaları yanıtladı. Bill Gates çok konuşulacak bir yanıt verdi. İddiaları yanıtlayan Bill Gates bakın neler söyledi?

Bill Gates kendisi hakkında çıkan çip iddialarına geç de olsa yanıt verdi. Microsoft kurucularından olan zengin iş adamı Bill Gates, sosyal medyada kendisi ile ilgili dolaşımda olan çip söylentilerine sessiz kalmadı. Ünlü iş adamı hakkında çıkan bu çirkin ve kötü komplo teorilerinin artık farklı bir boyuta ulaştığını dile getirirken bu boyuta gelme nedenlerinin de kesinlikle araştırılması gerektiğini dile getirdi.

Salgın dönemi ile patlak veren komplo teorileri ve söylentiler artık çok başka bir boyuta ulaştı. Salgın ile mücadele kapsamında yatırımlar yapan kişilerle alakalı olarak bugüne kadar binlerce teori ortaya saçıldı. İnternette hızını alamayarak büyüyen söylentiler Bill Gates'e bile sıçradı. Reuters gazetesine konuşan Bill Gates hakkındaki iddiaları yanıtladı.

İddialar neydi?

İddialara göre korona virüs araştırmaları için büyük yatırım yapan Bill Gates ve ABD'nin tanınmış bulaşıcı hastalıklar uzmanı unvanına sahip Anthony Fauci salgını planlı bir şekilde insanları kontrol etmek için kendileri ortaya çıkardı. Salgından gelen maddi gelir ile çıkarlarını düşünen Gates ve Fauci'nin kullandıkları aşılar ise insanlara mikro çipler enjekte edecek ve bununla birlikte insanları takip edebilecekler.

Bill Gates şaşırdı ve nedenini merak etti

Bill Gates Reuters'a verdiği demevinde kendisi ve Fauci ile ilgili çıkan komplo teorilerinde ikisinin isminin geçmesi üzerine bunu kimse tahmin edemezdi dedi. Gates'e göre kendisi ve Doktor Fauci hakkında ortaya dökülen iddiaların genel sebebi salgının yarattığı büyük panik ve sosyal medyanın tüm dünyadaki insanların hayatındaki rolü ile bağlantılı. Buna göre de sosyal medyada dolaşıma giren çılgın ve büyük boyutlara ulaşan komplo teorilerinin asıl dayanağı hızla büyüyen korkunun paylaşıldığında ortaya çıktığı yönünde. 

Nasıl bunlara inanıyorlar?

Gates insanların bu teorilere nasıl inandıklarını aklının almadığını açıklarken bunun bir an önce bitmesini umduğunu dile getirdi. Bill Gates çip teorilerinden dolayı büyük bir şaşkınlık içinde olduğunu eklerken konu hakkında araştırma yapılması gerektiğini de dile getirdi. Gates'e göre bu konu insan davranışı üzerinde nasıl bir etki yarattığı ve azaltma konusunda neler yapılabileceği araştırılmalı.