• BIST 103.225
  • Altın 230,767
  • Dolar 5,4530
  • Euro 6,2124
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 18 °C

Milletvekili Aydemir: “Söz Ve Karar Milli İradenindir”

Milletvekili Aydemir: “Söz Ve Karar Milli İradenindir”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "16 Nisan'da Erzurumlunun yüksek feraset ve basireti sandığa yansıyacak, dadaş vicdanlılar "Evet'te buluşacaktır"...

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "16 Nisan'da Erzurumlunun yüksek feraset ve basireti sandığa yansıyacak, dadaş vicdanlılar "Evet'te buluşacaktır" dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Palandöken ilçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Palandöken ilçesinde referandum çalışmalarını sürdürdü.

Aydemir yeni sistemi anlattı

Referandum bilgilendirme ziyaretleri kapsamında esnafın konuğu olan Aydemir, Yunus Emre AK Parti temsilciğini ziyaret etti, Kayakyolu ve Yunus Emre esnafına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Esnafın anayasa değişikliğine ilişkin sorularını cevaplandıran Milletvekili Aydemir, "Bizim ufkumuz ve vizyonumuz AK'tır. 15 yıllık süreçte ülkeyi kalkınma ve gelişme adına reformlarla buluşturan, hizmette ilkleri hayata geçiren ve tüm icraatlarında eşrefi mahlukat insanı önceleyen AK anlayış, Anayasa değişikliğiyle milli iradenin geleceğine ak bir hedef çiziyor. Bu hedef, "Yeter söz milletindir" vurgusudur" dedi.

Milli irade temsil tabanı genişleyecek

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte milli irade ölçeğinde temsil tabanının genişleyeceği, gençlerin ülke geleceği adına söz sahibi olacağı, sosyal ve ekonomik bağlamda istikrar ve güven ortamının kalıcı hale geleceğine işaret eden Milletvekili Aydemir, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Millî Birliğimizin teminatıdır. AK önderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın beliğ tespitiyle, "istikrar, güven ve özgürlük ortamının bundan sonra yeni anayasayla anayasal korunmaya alınmasıdır" diye konuştu.

'Söz milletindir'

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle milli iradenin, ülkenin geleceğine yönelik her iş ve yaptırımda karar sahibi olacağını, bu durumun darbelerden medet uman, akıl ve yüreğini vesayetçilere teslim etmiş güruhu rahatsız ettiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, "Biz niçin evet dediğimizin gerekçelerini paylaşıyoruz. Ancak hayır diyenlerin hiçbir gerekçeleri yok. "Hayır" safında birleşenler milletin söz sahibi olmasını istemeyenler, milli iradeden korkanlar, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi şer ve ihanet odaklarının çağrılarına uyanlardır. Yüce milletimiz için hayırlı rüya görmeyen iblislerle, bu milletin irfan ve izanı asla bir araya gelmez. Yüce milletimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle ihanet odaklarının belinin kırılacağı, bölücü hainlerin emellerine asla ulaşamayacağı, darbeci zihniyetin tarihin karanlığına gömüleceğinin bilincinde olarak, "Evet" kararlılığı gösterecektir" dedi.

Milletvekili Aydemir: “Söz Ve Karar Milli İradenindir”

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim