• BIST 95.953
  • Altın 238,894
  • Dolar 5,8391
  • Euro 6,5739
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 14 °C

Milletvekili Hürriyet, Bağırganlı Köyünde Referandumu Anlattı

Milletvekili Hürriyet, Bağırganlı Köyünde Referandumu Anlattı
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, referandum çalışmaları kapsamında köylüleri ziyaret etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, referandum çalışmaları kapsamında köylüleri ziyaret etti.

Referandum çalışmalarına tüm hızıyla devam eden ve insanları bilgilendirmeye devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra'nın Bağırganlı Köyü'nü ziyaret etti. Ziyaretlerde Milletvekili Hürriyet'e Kandıra ilçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, Kandıra Belediyesi Meclis üyesi Recep Şenol ve ilçe yöneticileri İsmail Açıkgöz, Sedat Çetinkaya, Mehmet Erim, Yılmaz Arık, Filiz Ay, Sevgi Keskin ve Volkan Bulgucu eşlik etti.

Bağırganlı'da bulunan köy kahvelerini ziyaret ederek köylülere neden hayır demeleri gerektiği konusunda bilgi veren CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Bu anayasa ile birlikte Türkiye'yi uçuracağız diyorlar. Madem bu anayasa ile tüm sorunlar ve terör bitecek de neden 2019'da yürürlüğe girecek, neden 2019'a kadar bekleyeceğiz. Hadi şimdi bitirelim terörü, fabrikalar kuralım işsizliğe çare bulalım. CHP de buna tüm gücüyle tam destek olacaktır. Ama yapmıyorlar. Neden yapmıyorlar, çünkü insanlarımızın umutlarını sömürüyorlar" dedi.

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, "Bu sistemin elebaşı ve mucidi aslında FETÖ'dur. Tek taşla duvar olmaz, tek kanatla kuş uçmaz. Koskoca devlet tek bir kişiye bırakılamaz. Bırakılırsa sonuçları hepimiz için ağır olur. Bazı şeylerin telafisi mümkün olabilir, ama bu anayasanın telafisi olmaz. Nasıl ki 2010 referandumunda yapılan anayasa değişikliği bize 15 Temmuz'un şartlarını hazırladı ise bu anayasa da önümüze kurulmuş biz tuzaktır. Şimdiden daha hayır diyenlere terörist diyenler, istedikleri anayasa geldiğinde neler olur düşünmek dahi istemiyorum. Bu anayasada yer alan tek adamlık sistemi beş yıllık değil, bir günlük dahi olsa Türkiye'ye bir asırlık zarar verecektir. Bir avukat hata yaparsa davasını kaybeder, bir doktor hata yaparsa hastası ölür ama bu kadar denetimsiz ve sınırsız yetkilere sahip bir devlet başkanı hata yaptığında devlet çöker ve kaos oluşur. Ülkemizi gayya kuyusunun içine düşmemesi için son çıkış bu referandumdur. Vatandaşımızın bilinçli bir şekilde ve elini vicdanına koyarak tercihini yapması kendisinden ziyade bu ülkenin geleceği için oldukça önemlidir" açıklamasında bulundu.

Milletvekili Hürriyet, Bağırganlı Köyünde Referandumu Anlattı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim