• BIST 86.796
  • Altın 248,760
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 26 °C

Milletvekili Ilıcalı’dan Mezunu Olduğu Okula Anlamlı Ziyaret

Milletvekili Ilıcalı’dan Mezunu Olduğu Okula Anlamlı Ziyaret
Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, mezunu olduğu 23 Temmuz İlköğretim okulunu ziyaret etti.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, mezunu olduğu 23 Temmuz İlköğretim okulunu ziyaret etti. Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette Ilıcalı'ya okul arşivinden çıkarılan karne notları gösterildi.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, 23 Temmuz İlköğretim Okulu'na yeni eğitim öğretim yılı için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Ilıcalıya, okul yönetiminin birde sürprizi oldu. Okul arşivinden çıkarılan, kendisine ait karne notlarını görünce anılarını tazeleyen Ilıcalı "23 Temmuz İlköğretim Okulu benim için çok anlamlı. Ben bu okuldan 1967 yılında mezun oldum. Değerli okul müdürümüz ve hocalarımızda okul arşivinden karnemi bulmuşlar. Bu ziyeretle öğrenci arkadaşlarımı, hocalarımı, burada geçirdiğim yılları hatırladım" diye konuştu. Duygu dolu bu konuşmanın ardından öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Ilıcalı, matematik dersinin işlendiği bir sınıfa misafir oldu. Ilıcalı, daha sonra okulun konferans salonunda toplanan öğrencilerle bir araya geldi. 2016-2017 Eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Ilıcalı "Bugün ben çok duyguluyum. Neredeyese 50 yıl önce mezun olduğum ortaokula geldim, anılarımı tazeledim. Okulda gezerken bütün sınıf arakadaşlarım gözümün önüne geldi. Bizim sınıfımız çok çalışkan bir sınıftı. Matematikten kim 9-10 alacak diye yarışırdık. Hocalarımız branşlarında çok iyi olan hocalardı. Buradan mezun olduktan sonra Deneme Fen Lisesi'ne not ortalamam sayesinde girebildim. Liseden mezun olduktan sonra 1971 yılında dönemin en iyi mühendislik okulu olan İstanbul Teknik Üniversitesi'ne girdim. Arkadaşlarımızdan Hacettepe Tıp, Çapa Tıp Fakültelerini kazananlar oldu. Sizlerinde çok iyi yerlere geleceğinize inanıyorum." dedi. Öğrencilere maddi manevi değerlerimize sahip çıkmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Ilıcalı, "Kendinizi çok iyi geliştirin.Ülkemize, memleketimize faydalı birer birey olun. Madi manevi değerleri olan, bilgili, donamlı bireyler olun. Doktor, mühendis, öğretmen, işadamı oluruz hiç önemli değil ama biz en başta ülkemize vatanımıza hayırlı olacağız, hain olmayacağız. 15 Temmuz Darbe Kalkışması sürecini ilk ders olarak işlediniz öğrendiniz. Sözde askerler ülkemizi parçalamak istediler ama biliyorsunuz 23 Temmuz 1919'da Mustafa Kemal Atatürk buradan milli mücadeleyi başlattı. Erzurum Kongresi toplandı, bunun sonucu olarak Gazi Meclis kuruldu. Yüzyıl sonrasında ise sözde askerler hainler ülkeyi parçalamak istediler. Seçilmiş Cumhurbaşkanını, hükümeti yok etmek istediler. Ama milletimiz, sizin anneleriniz, babalarınız bu girişim karşısında dim dik durdu. Allah'a çok şükür ülke olarak büyük bir tehlikeyi atlattık." ifadelerinin altını çizdi. Eğitimin önemine de vurgu yapan Milletvekili Ilıcalı "Yapılacak en önemli iş eğitim. Milli eğitime hükümetimiz çok önem veriyor. Akıllı tahta, bilgisayar ve ücretsiz edindiğiniz kitaplarınız var. Bunlardan en iyi şekilde istifade edelim. Gayemiz; bilgimizle, birikimimizle, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları bu vatana en iyi hizmeti yapmak olmalı. Bunun yoluda eğitimden geçer." şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda öğrencilere terörden tamamen arınmış, 2023 hedeflerine ulaşmış bir ülkede, güzel bir gelecek dileyen Ilıcalı, sene sonunda okulun en başarılı 3 öğrencisine sürpriz bir hediye sözü verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim