Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Okulların Açılacağı Tarihi Duyurdu! Okullar...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Okulların Açılacağı Tarihi Duyurdu! Okullar...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir ara verilen yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu. Okullar...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime dönüleceğini açıkladı. Selçuk, okulları açmayı planladıklarını duyurdu.

Bir televizyon programına konuk olarak katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime dair açıklamalarda bulundu. Okulların açılıp açılmaması konusunda başlangıçta ciddi bir tepki olduğunu dile getiren Selçuk, şu anda hem veliler hem de çocuklar okulların açılmasını istiyor dedi. Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın kabine toplantısında alacağı kararı beklediklerini ifade eden Selçuk, diğer ülkelerle kıyaslandığında okulların bizim ülkemizde ne kadar açık tutulduğuna bakılması gerektiğini belirtti. 

Karar Aldık 15 Şubat'ta Açacağız!

Türkiye'de okulların açık olma süresinin çok kısa olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat'ta okulların açılıp yüz yüze eğitime dönülmesi gerektiğine dair bir karar aldıklarını ifade etti.

Geçmişten gelen deneyimlerini de kullanarak okulların bu kez iki gün iki gün bölünerek veya belli sınıf seviyelerinde bölünerek açılabileceğini ifade etti. Birden fazla senaryoları olduğunu ifade eden Selçuk, bunların arasında uygulayabildiklerimiz uygulayamadıklarımız var dedi.

Her koşulda yüz yüze eğitime dönüleceğini ancak bunun kademeli olacağının da altını çizdi. Bilim Kurulu'nun aldığı karar neticesinde " eğer tüm sınıflar açılabilir" denirse açacağız ancak şu an dünya geneline baktığımızda böyle bir durum çok da mümkün gözükmüyor dedi.

Bu zamana kadar 7. sınıf ve 10. sınıfları hiç açmadıklarını ifade eden Bakan Ziya Selçuk,  bu sınıfları öncelikli dikkat alanlarında tuttuklarını  ve Meslek liselerinin staj ve uygulamalarını dikkat alanında tuttuklarını belirtti.