Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Öğretmenler Hakkında Kritik Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Öğretmenler Hakkında Kritik Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı öğretmenler ile ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanı öğretmenlerle ilgili ne söyledi? Resmen tarih verdi, detayları açıkladı. Kritik tarih çok yakın, öğretmenler hazırlıklı olsun.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğretmenlerle ilgili kritik açıklama geldi. Ziya Selçuk'un açıklamalarına göre öğretmenlerin koronavirüs aşısının vurulacağı tarih belli oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u açıklamasında göre öğretmenlerin ne zaman virüse karşı aşılanacakları belli oldu. Bakanın yaptığı açıklamaya göre şubat ayının son haftasında öğretmenler için koronavirüse karşı aşılama başlatılacak.

Ziya Selçuk'tan okulun ilk günü açıklamalar

Bugün itibari ile köy okullarında yüz yüze eğitim başladı. Normal hayata kademeli geçişte atılan ilk adım eğitim için oldu. Ancak kar yağışı nedeni ile İstanbul dahil on okulda okulların açılması bir ila iki gün ertelendi. 
 Köy okullarının açılışında konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bazı açıklamalarda bulundu. Ziya Selçuk, ilk olarak yüz yüze eğitim veren öğretmenler olmak üzere aşı uygulamasının başlatılacağını dile getirdi. Selçuk'un açıklamalarına göre bu tarih ise Şubat'ın son haftasında başlayacak. 

Okullarda sistem nasıl işleyecek?

Yüz yüze eğitim yeni dönemde bugün itibari ile başladı. Sadece köy okullarını kapsayan karara göre ise sistem eskisi gibi işlemeyecek. Yeni normale göre ise okullarda, okulla bağlantısı olan herkeste HES uygulaması ile birlikte covid-19'a yakalanma ihtimali veya temaslı olma durumları mutlaka okul müdürlerine bildirilecek. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Öğretmenlerin Aşılanması İle İlgili Ne Dedi?

Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamalara göre öğretmenlere yapılacak olan aşılama çok büyük önem taşıyor. Özellikle şu anda yüz yüze eğitim veren öğretmenler ön sırada olmak üzere tüm öğretmenlerin aşılanacağını duyuran Bakan Selçuk'un dile getirdiğine göre aşılama ise Şubat ayının son haftası başlamış olacak. 

Okulların tam olarak ne zaman açılacağı, üniversitelerin ne zaman eğitime yüz yüze devam edeceği soruları ise henüz cevap bulmadı.