Milli Görüş Ailesine Yakın TV Kanalında Berat Albayrak'a verilecek Bakanlık Açıklandı

Milli Görüş Çizgisinde yayın yapan TV5 kanalında Berat Albayrak için düşünülen bakanlık açıklandı.

Milli Görüş Ailesine Yakın TV Kanalında Berat Albayrak'a verilecek Bakanlık Açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 27 Mart 2021 18:29

AKP'nin 7.büyük kongresinde de ortaya çıkmayan Berat Albayrak hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi.

Yeniden döneceği iddiaları bir türlü gündemden düşmüyor. Cüneyt Özdemir'in yayınına katılan Rasim Ozan Kütahyalı muhteşem bir dönüşü olacak iddiasında bulunmuştu.

Yeni iddia ise TV5 Televizyonunda ortaya atıldı.

Berat Albayrak siyasete geri dönecek üstelik bakan olarak. Peki bakın hangi bakanlık..

Milli Görüş’ün yayın organı olan TV5 kanalında Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili dikkat çeken bomba bir iddia ortaya atıldı.

Kanalda yayınlanan Ekonomi ve Ötesi programında konuşan ekonomist İbrahim Kahveci, Berat Albayrak için yeni kabinede yeni bir bakanlık düşünüldüğünü öne sürdü. 


TV5 ekranında Kahveci yaptığı açıklamada, “Berat Albayrak'ın ağırlığı piyasaya çöküyor. Sayın Albayrak'a muhtemelen bir yer bakılıyor. En ideal gözüken yer Enerji Bakanlığı” açıklamasında bulundu.

Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanı olmadan önce Enerji Bakanlığı görevinde bulunmuştu. Sonrasında ise Kayınpederi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye bakanlığı görevine getirilmişti.

Göreve geldiği günden itibaren muhalefet tarafından eleştirilen Albayrak bir kaç ay önce istifa etmiş sonrasında da basının önüne hiç çıkmamıştı. 

İlgili Haberler