Milyonlarca Gmail kullanıcısını üzen haber. Bir süre sonra göremeyeceksiniz çünkü...

Milyonlarca Gmail kullanıcısını üzen haber. Bir süre sonra göremeyeceksiniz çünkü...

Gmail'den milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren yenilik...

Gmail Kullanıcıları bu haber sizi üzebilir...

Dünyanın en popüler e- mail hesaplarından biri olan Gmail'de tüm kullanıcıları ilgilebdiren bir gelişme yaşandı. Önceden Gmail hesabınızdan 15GB'lık bir alanı dilediğiniz gibi görsel arşiv oluşturmak amacıyla kullanabiliyordunuz. 15GB üstü hafıza alanına ihtiyaç duyulduğunda ise ekstra ücret ödemeniz gerekiyordu. Fakat yeni gelen düzenleme ile artık depolama alanı tamamen paralı olacak.

Nasıl mı?

Google fotoğraf uygulaması Gmail'e bağlanıyor yani fotoğraf ve videolarını artık sınırsız biçimde yedekleyemeyeceksiniz. Çünkü 2021 yılının Haziran ayından itibaren Google fotoğraflar uygulaması artık tamamıyla ücretli olacak.

Yüklenen fotoğraf ve videolarınız ise;

2021 yılının Haziran ayına kadar yüklediğiniz görselleri yedeklemezseniz hepsi silinecek!

Öte yandan Gmail uzun bir aradan sonra geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir güncelleme aldı. Bu güncelleme sonrası Gmail kullanıcıları, Gmail'in "akıllı işlevlerini" devre dışı bırakabilecekler. Gmail kullanıcılarına veri işlemeyi gösteren iki iletişim kutusu gösterilecek. Bu özelliklerin her birini ayrı ayrı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yeni ayarlar mevcut seçeneklerle birlikte sunulacak..

 

İlgili Haberler