Milyonları sevindiren gelişme Başvuranlara E devlet üzerinden 960 lira verilecek...

Milyonları sevindiren gelişme Başvuranlara E devlet üzerinden 960 lira verilecek...

Ekonomik sıkıntı yaşayan ve ev kirasını ödeyemeyen ailelere yapılacak olan yardımlardan biri de kira yardımı. Başvuran yurttaşlar gerekli koşulları sağlarsa...

Binlerce belki de milyonlarca aileyi ilgilendiren bir haber. Ekonomik olarak zorda olan ve kirasını ödeyemeyen yurttaşlara devlet kira desteği sağlayacak. 

Ekonomik krizin etkileri artık ciddi boyutlarda hissedilmeye başlandı. İnsanlar bırakın kiralarını ödemeyi evlerine ekmek alacak parayı bile zor buluyorlar. Dün Aile Bakanlığı'nın elektrik faturasını ödeyemeyen yurttaşlara 93 TL destek vereceğini duyurmuştuk. Bugün de kira yardımı yapılacağı haberi geldi. Gerekli koşulların sağlanması halinde başvuran her vatandaşa kira yardımı sağlanacak. Ödenecek kira yardım tutarı ise 960 TL olacak.

Başvurular e- Devlet Hesabından

Kira yardımı alabilmek için e- Devlet şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız ve  "Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması" bölümünden başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabileceğiniz e- Devlet hesabınızdan başvurabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Başvurular sadece e- Devlet üzerinden değil bağlı bulunan ilçe kaymakamlıklarından da yapılabiliyor. Ancak burada şöyle bir koşul var. 

Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunuzu bağlı bulunduğunuz ilçe kaymakamlığına giderek beyan etmeniz gerekiyor. Genellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu yardım kampanyaları bu kez kaymakamlıklar ile Sivil Toplum Kuruluşları, özel vakıf ve dernekler, gönüllü kuruluşlar ve şahıslar tarafından sağlanacak.

Bakanlık eli ile değil de yardımsever kuruluş ve şahıslar tarafından yürütülen bu projede herkese ödenecek ücret de aynı olmayacak elbette. Küçük bir ilçede yaşayan biri ile büyükşehirde yaşayan birinin alacağı kira oranı bağlı bulunan ilçe kaymakamlıkları tarafından belirlenecek.

İlgili Haberler