Minik Sudenur’un yürek burkan dramı

Minik Sudenur’un yürek burkan dramı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hidrosefali hastalığı sebebiyle başı normalden iki kat büyük olan 6 yaşındaki Sudenur’un dramı yürek burkuyor.

Henüz doğduğunda kafasının normalden büyük olduğu fark edilen 6 yaşındaki Sudenur Gülden’in beyninin darbelere karşı ürettiği su tahliye damarlarının tıkalı olduğu için boşalamayınca hidrosefali hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Hidrosefali hastalığı nedeniyle kafası şu anda normalden iki kat büyük olan Sudenur’un hastalığı gittikçe ilerliyor. 


Küçük Sudenur’un aynı zamanda gözlerinde de görme kaybı var. Sudenur ayrıca epilepsi hastası.


Maddi durumu iyi olmayan aile ise kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Kendisinden başka 10 yaşında Hasan ve 4 yaşında Hakan isimli iki kardeşi daha bulunan Sudenur için baba Ali Gülden 2013 yılında hastaneden yüzde 88 oranında rapor çıkarttığını bu rapora istinaden de Sudenur’un maaş aldığını belirtti. Ancak geçtiğimiz yıl rapor yenilenmesi için müracaat ettiklerini bu defa da Sudenur’a doktorların yüzde 63 oranında özür raporu verdiklerini ve dolayısıyla maaşlarının kesildiğini söyleyen Ali Gülden, yardıma muhtaç olduklarını söylüyor. 


Minik Sudenur’un annesi Arife Gülden ise çocukları için yardım beklediklerini belirterek, "Eşim çalışmıyor, ben çocuklarımdan dolayı zaten çalışamıyorum. Sudenur’un sağlık durumu her geçen gün kötüye gitmesine rağmen doktorlar sanki iyileşmiş gibi rapor verdiler. Ondan dolayı maaş alıyordu. Maaşı da kesildi. Ben kızım adına yardım bekliyorum" şeklinde konuştu.  
SELÇUK SAVRAN