• BIST 91.074
  • Altın 214,568
  • Dolar 5,3448
  • Euro 6,0757
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 10 °C

Mitsubishi Electric'ten Otomasyon Dünyasına Yeni Çözüm

Mitsubishi Electric'ten Otomasyon Dünyasına Yeni Çözüm
Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Saraçoğlu:- "Mitsubishi Electric’in global gücünü Türkiye'nin hızla gelişen sanayisine ve alt yapı projelerine yüksek katma değer sağlamak için kullanıyoruz. Fabrikaların ve projelerin

İSTANBUL (AA) - Mitsubishi Electric, WIN Eurasia Automation Fuarı'nda yeni ürünü "Panolu Inverter Çözüm Platformu"nu tanıttı.

Mitsubishi Electric tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket, bu yıl 16-19 Mart tarihleri arasında Sanayi 4.0 konseptiyle düzenlenen fuarda Sanayi 4.0’a uyumlu lansman ürünüyle öne çıktı.

Zar atan ve gelen numarayı algılayarak altı farklı endüstriyel uygulamadan o numaraya karşılık geleni gerçekleştiren robot şovuyla da farklılaşan Mitsubishi Electric, sergilediği tüm fabrika otomasyon çözümleri ve mekatronik CNC ürünleriyle Türkiye'nin yeni otomasyon devrimine hazır olduğunu gösterdi. Mitsubishi Electric, yeni endüstri evresine yanıtı e-factory konseptini anlattığı dijital fabrika simülasyonları ile de dikkati çekti.

Mitsubishi Electric Corporation Fabrika Otomasyon Sistemleri Grubu e-factory Global Alliance Koordinatörü Hajime Sugiyama, fuar kapsamında düzenlenen dünyada Sanayi 4.0'a bakış konulu panelde sunum gerçekleştirdi.

 

- "Teknoloji yatırımlarına devam ediyoruz"

 

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Şevket Saraçoğlu, Mitsubishi Electric'in global gücünü Türkiye'nin hızla gelişen sanayisine ve alt yapı projelerine yüksek katma değer sağlamak için kullandıklarını belirterek, fabrikaların ve projelerin çalışma verimliliğini ve çalışanların konforunu artırmak için teknoloji yatırımlarına devam ettiklerini kaydetti.

Mitsubishi Electric’in ürün kalitesini Türkiye’de uzun yıllara dayanan mühendislik deneyimiyle birleştirdiklerini aktaran Saraçoğlu, "METR Automation Solutions" markası altında yeni bir çözüm geliştirdiklerini açıkladı.

Dış kabini Türkiye'de üretilecek "Panolu Inverter Çözüm Platformu"nun fuardan sonra satışa sunulacağını belirten Saraçoğlu, platformla ilgili şu bilgileri verdi:

"Sanayi 4.0'a uyumlu 'Panolu Inverter Çözüm Platformu', Mitsubishi Electric’in yeni nesil otomasyon ürünlerini tek çatı altında toplayarak endüstriyel tesislere ve alt yapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı tanıyacak. Fan, pompa, kompresör, klima santrali, değirmen, konveyör, vinç, kırıcı, karıştırıcı ve açma-sarma uygulamaları gibi pek çok farklı prosesin otomasyonunu çok daha pratik ve verimli bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyan platform, içinde bulunan hazır çözüm programı sayesinde ek yazılım ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Bu platform inverter çözümünün yanı sıra PLC kontrol sistem çözümü, düşük harmonikli konverter çözümü, fren ünitesi ve fren direnci çözümü, pano soğutma sistem çözümü gibi alanları da içerecek şekilde komple çözüm sunabilen bir alt yapıya sahip. Ayrıca geniş opsiyon yelpazesi ve modüler yapısı sayesinde tesisler ve projelerin ihtiyaçları doğrultusunda ister tek tek ister gruplar halinde tercih edilebiliyor. Platform; vinç, açma-sarma ve asansör özel fonksiyonları sayesinde geleneksel frekans inverterlerinden çok daha fazlasını sağlayan yeni inverter serisi FR-A800 Plus ile daha da güçlü hale geliyor."

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim