Monolitlerin Gizemine Dair Önemli bir Ayrıntı ortaya çıktı! Büyük gizem çözüldü

Sizler için bu haberimizde monolitlere dair önemli detayları açıklarken, sırrının çözülüp çözülmediğine dair bazı bilgileri paylaşacağız.

Monolitlerin Gizemine Dair Önemli bir Ayrıntı ortaya çıktı! Büyük gizem çözüldü
Yayınlanma Tarihi : 06 Aralık 2020 21:49

Monolitler ilk olarak ABD'de fark edilmiştir. 18 Kasım tarihinde Utah eyaletinin güneydoğusunda bulunan ıssız bir çölde görülmesinin ardından dünya gündeminde derin bir yere sahip olmuştur. Şimdi ise monolitlerin bir sanatçı kolektifine ait olabileceği konuşulmaktadır. İşte monolitlere ilişkin bu haberimizin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Independent Türkçe tarafından aktarılan bilgilere göre sosyal medya hesabında bir sanatçı grubunun yaptığı açıklama dikkat çekmiştir. The Most Famous Artist isimli sanatçı grubu yaptığı açıklamasında monolitlerin kendilerine ait olduğu ima edilmiştir. Buna yönelik paylaşımların dikkatlerden kaçmadığını belirteibliriz.

Üç köşesi bulunan metal yapının fotoğrafı grup tarafından Cuma günü paylaşılmıştır. Yine aynı hesap üzerinden ashable, Fox News ve Artnet tarafından gruptan bahsedilerek yapılan haberlere dair fotoğraflar paylaşılmaya devam etmiştir.

Hemen ardından Joshua Tree’nin haricinde bir monolit daha olduğu vurgulanarak toplamda 4 adet monolitin ne anlama geldiğine dair bir mesaj yayınlanmıştır. Bu gönderide Kaloforniya'da bulunan Joshua Tree National Park etrafındaki monolitin fotoğrafına yer verilmiştir.

Grup tarafından yapılan son paylaşımda ise maskeli bir şekilde monolit inşa eden sanatçıların görüntüsüne yer verilmiştir. Gönderisinde daha önceki söylentileri tiye alan ve uzaylılar tarafından yapıldığı iddia edilen monolitler için uzaylılar değil miymiş yani? yazısı yer almıştır.

Matty Mo tarafından Mashable'a verilen röportajda ise monolitlerle ilgisinin olup olmadığına dair herhangi bir net bilgiye rastlanmamıştır. İfadesinde doğrulayıcı veya yalanlayıcı herhangi bir detay bulunmamaktadır. Açıklamasında yasal prosedürler gereği orijinal monolitlere ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmayacağını aktarırken, bu tarz numaralarla popüler hale geldiklerini belirtmiştir. Otantik sanat işleriyle yakından ilgilendiklerini vurgularken, birkaç haftalık süreçte her şeyin netleşeceğini ve ortaya çıkacağını aktarmıştır. Şuan için daha fazla görsel paylaşımında bulunmayacağını da sözlerine eklemiştir.

İnternet adreslerinde bu yapıların inşasına yer veren ve monolit üretimlerine dair detayları İnstagram üzerinden paylaşan kolektifin 45 bin dolara satışa sunduğu öğrenilmektedir. Yaklaşık olarak 350 bin dolarlık gelir elde edilmektedir. Yeni haberlerin İnstagram üzerinden yapılan paylaşımlara göre netlik kazanacağını belirtebiliriz.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.