Müge Anlı programının sevilen ismi Mehmet Şevki Sözen ile ilgili gerçek ortaya çıktı,Meğer Şevki Hoca..

Müge Anlı programının sevilen ismi Mehmet Şevki Sözen ile ilgili gerçek ortaya çıktı,Meğer Şevki Hoca..

Müge Anlı programında ismi duyulan ve sempatik tavırları ve tutarlı yorumları ile sevilen isim Mehmet Şevki Sözen ile ilgili bakın hangi gerçek gün yüzüne çıktı. Adli Tıp Uzmanı Profesör Doktor Mehmet Şevki Sözen hakkındaki gerçek duyanları şaşırttı.

Müge Anlı programında kalıcı konuklardan olan Adli Tıp Uzmanı Mehmet Şevki Sözen sosyal medyada olay oldu. Şevki hocanın aslında nereli olduğu ortaya çıkınca sosyal medyanın gündemine oturdu.

Şevki hoca nereli?

Prof. Dr. Şevki Sözen hakkındaki gerçek şok etti. Prof. Dr. Sözen evli ve bir çocuk babasıdır. Çok iyi seviyede Fransızca ve İngilizce bilen Şevki Hoca, aynı zamanda tiyatroyla da epey ilgili. Adli Tıp Uzmanı olmasının yanında aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı gibi konularda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Şevki Hoca'nın nereli olduğu ortaya çıktığında ise sosyal medya yıkıldı! Bakın nerede doğmuş!

Afganistan doğumlu, Makedonya asıllı!

Adli Tıp Uzmanı Şevki Hoca'nın babası Prof. Dr. Hayri Sözen Makedonya'nın İştip kasabasında dünyaya geldi. Şevki hoca ise Afganistan'ın başkenti olan Kabil'de hayata gözlerini açtı. Aslen Mekadonyalı olan Şevki Hoca ise ossyal medyayı şaşırttı.

Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen kim?

Afganistan'ın başkenti olan Kabil'de dünyaya gelen Mehmet Şevki Sözen 1963 doğumludur. İlkokul eğitimini  Ataköy'de tamamladıktan sonra Saint Benoit Fransız Lisesi'nde eğitim gören Sözen, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde bitirmiştir. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, Rutgers Üniversites, New Jersey Adli Tıp Doçentliği ve Adli Tıp Profesörlüğü alanlarında çeşitli eğitimler alan Sözen, Adli Tıp Uzmanlığı yanında danışmanlık da yapmaktadır.
 

İlgili Haberler