Muharrem İnce Ankara gündemini sarsan Bülent Arınç bombasını patlattı. Tek tek açıkladı...

Muharrem İnce Ankara gündemini sarsan Bülent Arınç bombasını patlattı. Tek tek açıkladı...

Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa etmesi ile ilgili Muharrem İnce'den tepki..

Birkaç gündür süren tartışmaların odağı olan AKP'li Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün yaptığı görüşme neticesinde istifa kararı aldığını ve Cumhurbaşkanı'nın da bu istifayı kabul ettiğini duyurmuştu.

Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa etmesiyle ilgili Muharrem İnce'den açıklama geldi. İnce, ''Bir siyasetçi ne serbest kalsın diyebilir ne de tutuklansın diyebilir. Bağımsız bir yargı olsa zaten hapiste olmazlar.

Bu yargının görevi. Ben siyasetçi olarak buna müdahale edemem.Türkiye'de bunu düzeltmemiz lazım. Bülent Arınç'a bakınca Tayyip Erdoğan'ı görüyorum. Tayyip Erdoğan'ı görünce Bülent Arınç'ı. Partiden istifa etmemiş, oğlu milletvekili. Sadece YİK'ten istifa etti'' dedi.

İstediğini Aldı!

Muharrem ince açıklamalarında, ''Arınç zaten istediklerini aldı. Onun Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde kanunlar çıktı. Meclis Başkanlığı yapanlar devlet mezarlığına gömülür.

Bülent Arınç zaten öbür dünyasını sağlamlaştırdı. Maaşı zamlandı.

Onun döneminde Meclis Başkanlığı yapanlar milletvekili maaşının iki katını alıyor. Onun için vicdanlıymış falan bunları geçeceksin'' dedi.

Ulusalpost.com - Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz...

İlgili Haberler