Muharrem İnce CHP'yi yine fena sarsacak. Her gün yeni bir skandal var dedi bombayı patlattı...

Muharrem İnce CHP'yi yine fena sarsacak. Her gün yeni bir skandal var dedi bombayı patlattı...

CHP’de her gün bir skandal çıktığını belirten İnce, kurucusu olduğu “Memleket Hareketi” parti çalışmasıyla ilgili konuştu.

 

CHP’den umudunu kestiğini belirten İnce, her gün başka bir skandal çıktığını, hem devletin hem de CHP’nin yönetilemediğini belirtti.

Logo ve isim belli

Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi'ye yeni parti çalışmalarıyla ilgili konuşan İnce, parti ismi ve logo çalışmalarının büyük kısmının tamamlandığını belirtti. Ancak Selvi, geniş kitle ile karar verilmesi için açıklamalara yer vermedi.

İmamoğlu suikasti ile ilgili konuştu "Terör coğrafyanın gerçeği..."

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik suikast iddiaları hakkında konuşan İnce, devletin ciddiyetine inandığını ve bu konuların konuşulmaması gerektiğini belirtti. Coğrafyada bir terör gerçeği olan konularda ayaküstü bu az konulardan bahsedilemeyeceğinin altını çizdi.

Ocakta ilan edecekler demişti

CHP'li gazeteci Barış Yarkadaş ise İnce’nin ocak ayında yeni partiyi halka tanıtacağını iddia etmişti. TV100’de Ahu Özyurt'un 10’dan 12’ye programında konuşan Yarkadaş, İnce’nin bir program taslağı ile ekibiyle kampa girdiklerini, ocak aynın ilk haftasında ise partiyi ilan edeceklerini düşündüğünü açıklamıştı.

Türk siyasetinde bir arayış olduğunu aktaran Yarkadaş, mevcut siyasetçilerin sorunları çözmede yetersiz kaldığını bu açıdan da farklı parti kurulmasıyla oluşan rekabet ortamının hem memleket hem de demokrasi yararına olacağının altını çizdi.