Muharrem İnce hakkında bomba iddia! Eleştirdiği kişiyle namaza gitmiş

Muharrem İnce hakkında bomba iddia! Eleştirdiği kişiyle namaza gitmiş

Muharrem İnce ile ilgili herkesi şok eden bir iddia gündeme geldi. Muharrem İnce meğer hedef aldığı o kişi ile namaz kılmaya gidiyormuş! Muharrem İnce'nin namaz kıldığı kişi kim? İddialar doğru ise Muharrem İnce...

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifasını vermiş olan Muharrem İnce çok konuşulacak açıklamalarda bulunmuştu. Ancak Habertürk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya'nın belirtiğine göre İnce'nin hedefine aldığı kişi aslında sürekli cuma namazına beraber gittiği isimdi...

Kendi Partisini kurmuş olan Muharrem İnce, CHP'den istifasını açıklarken Atatürk ile alakalı bazı demeçlerde bulunmuştu. İnce, CHP'den ayrılık sebeplerinden birinin de üyelerden bazılarının Atatürk'e olan duruşundan kaynaklandığını ima etmişti.

konuyla alakalı olarak da Habertürk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya bir yazı yazdı. Sarıkaya'nın "Taban kırma…" başlığına sahip olan yazısında İnce'yle ilgili ilginç bir iddia gündeme getirdi. 

Sarıkaya'nın belirttiğine göre Muharrem İnce, Cumhur İttifakı'ndan rahatsız iken ve kesinlikle iş birliği yapmayacağını açıklamışken bazı tezat hareketlerde bulunduğunu dile getirdi.

HDP'yle ittifakı eleştirdi ama...

Muharrem İnce'nin bazı durumlarda AKP ve MHP'nin CHP'ye getirmiş oldukları eleştirileri tekrar ettiğini dile getiren Sarıkaya, bu noktada İnce'yi "söylem ittifakı" yapmakla itham etti. 

Örnek veren Sarıkaya, Muharrem İnce'nin CHP'yi HDP ile ittifak kurması yönünden eleştirdi. Ancak Muharrem İnce de cumhurbaşkanı adayı olduğu dönemlerde cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti. Hatta ve hatta Selahattin Demirtaş'ın eşi olan Başak Demirtaş ile de görüşen Muharrem İnce, bu söyleminde bir tezata düşmüş oldu.

Cumaya beraber gittiği kişiyi topa tuttu

Öte yandan Muharrem İnce bir yandan da Atatürk'e ağır laflar söylemiş kişilerin CHP'nin içerisinde önemli yerlere getirilmiş olduğunu açıkladı. Muharrem İnce isim vermese bile köşe yazarı Sarıkaya bir tahminde bulundu. Çünkü çok yüksek ihtimalle Muharrem İnce aslında muhafazakar bir tabandan gelerek CHP'de yer alan hatta bir dönem yönetimde bile bulunan Mehmet Bekaroğlu'nu hedefe alıyordu.

Bu noktada bir tezata daha değinen Sarıkaya, Muharrem İnce'nin Cuma namazına beraber gittiği kişi hep Mehmet Bekaroğlu idi. Sarıkaya, Ankaralı gazeteciler olarak bu duruma sürekli şahit olduklarını da bildirdi.

İlgili Haberler