• BIST 96.886
  • Altın 238,397
  • Dolar 5,8039
  • Euro 6,5177
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 12 °C

Muharrem İnce'den Erdoğan'a Karşı Flaş Hamle! Kararını duyurdu

Muharrem İnce'den Erdoğan'a Karşı Flaş Hamle! Kararını duyurdu
Dava açmama kararı bulunan İnce Pes etti! CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan'ın o sözleri nedeniyle tazminat davası açtı.

 CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri mitinginde hakkında söylediği  sözleri nedeniyle 100 bin TL’lik manevi tazminat davası ve haksız saldırının tespiti davası açtı. 

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Avukatı Mustafa Kemal Çiçek, açtıkları tazminat davasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Cumhurbaşkanı sıfatını taşımakla birlikte tarafsızlığını tartışmasız bir şekilde yitiren ve teselsülen vekil eden Sayın Muharrem İNCE’ye hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren davalı aleyhine Kayseri Mitinginde yapmış olduğu 08.07.2018 tarihli konuşma ile vekil edene açıkça hakaret etmiştir.

Davalı Recep Tayyip Erdoğan, müvekkil hakkında; Bay Muharrem sen bu seçimlerden birinci çıkmazsan bu işi bırakmaya hazır mısın? Görelim Bakalım.. Sen bırakmazsın. Siz icazeti aynı yerden alıyorsunuz, “PENSİLVANYA” şeklinde ağır ifadelerde bulunmuştur.

Ülkemizde, 15 Temmuz ve sonrası yaşanılan acı süreç itibari ile “SEN TALİMATI PENSİLVANYADAN ALIYORSUN” tanımlama ve yakıştırması Dünya’daki tüm yargı sistemlerinde hakaret kapsamında görülecektir.

Belirttiğimiz nedenlere binaen, davacı müvekkilim, ifade özgürlüğüne verdiği önemden dolayı şu ana kadar dava açılmaması yönünde hareket etmişse de, bu kez söylenen ifadelerin, iftira niteliğinde, ağır hakaret ve ifadeler barındırması nedeniyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde, 100 bin Türk Liralık tazminat davası ve yapılan haksız saldırının tesbiti ile mahkeme kararının en yüksek trajlı 5 gazetede yayımlanması ve Cezai işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat edilmiştir."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Kayseri mitinginde Muharrem İnce'ye ''Sen çırak bile olamadın'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Senin Genel Başkan'ın zaten hiç anlamaz çünkü hiç anlamadığını sen söyledin. Şimdi soruyorum, Bay Muharrem eğer sen birinci olamazsan bu seçimlerde, birinci çıkamadım diye bu işi bırakmaya hazır mısın? Görelim bakalım ama sen de bırakmazsın. Niye? Siz icazeti aynı yerden alıyorsunuz Pensilvanya'dan. Kolay kolay bırakamazsınız" ifadelerini kullanmıştı.

NTV - GERÇEKGÜNDEM

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim