Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Muharrem İnce'nin kazanacağı kesin olan seçim!

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen CHP Kurultayında Açıktan Muharrem İnce'nin genel başkan olması için destek vermiş ve Muharrem İnce'nin gerek CHP gerekse Türkiye için bir şans olduğunu ifade etmiştim.

Delegelerin yanlış tercihi sonucu 8 seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden genel başkan seçilmesi CHP için bir hata Muharrem İnce'nin ise kaçırılan büyük bir şans olduğunu ifade ederek Kılıçdaroğlu'nun herkesi ters köşe yapıp Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı adayı göstermesini gerektiğini ifade ederek 2019'u beklemeden Türkiye'yi el ele verip karış karış dolaşmalarını önermiştim.

Kemal Bey Duydu mu duymadı mı bilmem ama o yazıyı ilk yazdığımda destek verenler olduğu gibi eleştirenlerde olmuştu epey bir fazla.

Genel başkanlığı vermediği bir adama neden Cumhurbaşkanı adaylığını teslim etsin. Bunu neden yapsın şeklinde tepkiler vardı. O yazıma ulaşmak için bağlantıyı kullanabilirsiniz

 

Ulusal Post yazarı Sadık Şimşek'ten Sıradışı bir teklif..Gerçekleşirse çarşı pazar sallanacak.. Devamı için tıklayın

Evet haksızda sayılmazlardı. Ama başka çaresi yoktu. Zira İlhan Kesici gerçekten harika bir politikacı olabilir fakat Muharrem İnce kadar ne tabanda nede toplumda bir etkisi yok.

Abdüllatif Şener meselesine gelince. Kendisini bir Sivaslı olarak severim fakat Sivas'ın dahi bağımsız Milletvekili seçmediği bir isim CHP'nin adayı kesinlikle
olamazdı.

Kafadaki diğer isimlerden olan Yılmaz Büyükerşen başarılarıyla Eskişehir'i gerçektende  çok önemli yerlere getirmiş bir yönetici. Ama gerek yaşı gereği gerekse kitleleri harekete geçirecek bir hitabet gücü olmaması nedeniyle adaylığı mümkün değildi.

Şuan halk karşısında hitabeti güçlü olan tek bir lider var. Kuşkusuz oda Recep Tayyip Erdoğan'dan
başkası değil. Erdoğan'ın karşısınada CHP'de aday olabilecek tek isim Kuşkusuz Muharrem İnce'den başkası
olamazdı.

24 Haziran Seçimlerini kazanır mı kazanamaz mı bilemem ama kazanacağı tek bir seçim var. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun CHP'nin gideceği ilk olağanüstü kurultayda CHP'nin yeni lideri Muharrem İnce'den başkası olmayacaktır.

Birileri Kemal Kılıçdaroğlu için Mustafa Sarıgül'ü İstanbul'dan aday gösterip siyasetten sildi yorumunu yapmakta.

Ama bekleyin ve görün o taktik Muharrem İnce'de işe asla ve katta yaramayacaktır. Bunuda buraya yazın!..
Tıpkı aylar önce aday olacağını yazdığım gibi bunu da buradan yazıyorum işte..
Sevgiler
Saygılar

Sadık Şimşek

 : instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Önceki ve Sonraki Yazılar