• BIST 101.742
  • Altın 227,685
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 10 °C

Müsiad Başkanı Hasan Eraslan: “Türk Ve İslam Düşmanlığını Kınıyoruz”

Müsiad Başkanı Hasan Eraslan: “Türk Ve İslam Düşmanlığını Kınıyoruz”
Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Başkanı Hasan Eraslan, Avrupa'^da oluşturulmak istenilen Türk ve İslam düşmanlığını kınadıklarını...

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Başkanı Hasan Eraslan, Avrupa'^da oluşturulmak istenilen Türk ve İslam düşmanlığını kınadıklarını söyledi.

Eraslan, "AB üyesi Hollanda'nın anti demokratik bir tavırla sergilediği bu davranışlara anlam vermek mümkün değil.

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşları ile buluşmak üzere düzenlenen Bakanların programlarının engellenmesinin demokrasi ve uluslararası hukuk çerçevesinde karşılığı yoktur.

İş dünyası olarak bu sürecin iki ülke arasındaki ekonomik, toplumsal ve siyasi ilişkilere zarar vermeden neticelenmesini temenni ediyoruz.

Hollanda, bu hatalardan bir an önce dönmeli ve Türkiye'den özür dilemelidir" diye konuştu. Hollanda makamlarının nezaketsiz açıklamaları kısa zamanda yasaklama ve kısıtlamalara, en sonunda ise şiddete dönüşmüştür."dedi.

Demokrasi ile bağlarını her platformda dillendiren Hollanda makamlarının tutumlarının yanlışlığına vurgu yapan Eraslan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının bu tavırları, Hollanda'daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir .

Bu hasmane tutum ve önyargılı zihniyet apaçık bir acizlik göstergesidir. Hollanda makamlarını bu tutumlarından dolayı kınıyoruz. Hollanda ile 4 asırdır kesintisiz sürdürdüğümüz siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi göz önüne aldığımızda, maruz kaldığımız bu kabul edilemez ve tehlikeli uygulamanın bir an önce son bulmasını ve diplomatik teamüllere uygun bir süreçle düzelmesini temenni ediyoruz."

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim