• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 11 °C

Müsiad Dost Meclisi Toplantısı Yapıldı

Müsiad Dost Meclisi Toplantısı Yapıldı
MÜSİAD düzce şubesi Dost Meclisi toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Şube başkanı İsmail Çakmak,

MÜSİAD düzce şubesi Dost Meclisi toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Şube başkanı İsmail Çakmak,

MÜİSAD Dost Meclisi toplantısı geniş katılımla yapıldı. Toplantının onur konuğu Vali Ali Fidan oldu.

Toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Şube Başkanı İsmail Çakmak, "Üyelerimizin birbirleri ile tanışıp kaynaşması ve üyeler arası çapraz ticaretin arttırılması adına önemli gördüğümüz Dost Meclisi Toplantılarımıza devam ediyoruz. 15 Temmuz Darbe Girişimi akabinde yaşananlar ve sonuçları ile ilgili üyelerimizin bilgilendirilmesi amacıyla davetimizi kırmayarak dost meclisi toplantımıza katılan Valimiz Sayın Ali Fidan'a şahsım ve MÜSİAD ailesi adına şükranlarımı sunuyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemiz, 15 Temmuz Cuma gecesi önce karanlığı; ortaya konan büyük inanç ile de aydınlığı yaşadı. İşadamları olarak, demokrasimizin derinleşmesi ve ekonomimizin güçlenmesinin sivil bir yönetimle mümkün olduğunun bilinci ile demokrasi dışı güçlerin müdahalelerinin en başta ekonomimize büyük zarar vereceğini, tüm birikimlerimizi heba edeceğini biliyor, anti demokratik her türlü girişimin karşısında kararlılıkla duruyoruz. Bu hain girişimin çökertilmesinin orta ve uzun vadede ülkemiz ekonomisine olumlu yansımalarının olacağı kanaatindeyiz. Çünkü iş dünyası huzur, güven ve istikrar ister" dedi.

Çakmak iş adamları olarak daha fazla çalışacaklarını belirterek "Türkiye, global krizlere karşı ayakta durmayı başaran, G20 üyesi ve AB adayı, serbest piyasa ekonomisini ve çok partili siyasi sistemi içselleştirmiş güçlü bir ülkedir. İlk refleks olarak olumsuz etkiler hissetsek de ülkemizin güçlü imajı, kısa sürede hem iç pazarda hem de dış pazarlarda bu olumsuzlukları bertaraf edecektir. Keza, kamuoyunun da izlediği gibi bütün piyasalar süratle normal seyrine ulaşmıştır. Bundan sonra da bizler daha çok çalışarak ve üreterek ekonomimizi büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

Çakmak konuşmasında MÜSİAD'ın uygulamaya başlattığı Karz-ı Hasen Sandığı uygulaması ile ilgili bilgi verdi. Çakmak "Karz-ı Hasen güzel borç demektir. Allah-ü Teala muhtaçlara kendi rızasından başka bir karşılık beklemeksizin borç vermemizi tavsiye ediyor. Bu sebeple MÜSİAD üyelerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak amacıyla Karz-ı Hasen Sandığı'nı kurdu. Üyelerimizin vereceği güzel borçlar yine üyelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için kullanılacak. Kısacası Karz-ı Hasen Sandığı MÜSİAD üyeleri arasında dayanışma ve yardımlaşma organizasyonu olacak. Gelecekte yapılacak organizasyonlar ile ilgili olarak yine bizler için değerli olan konuklarımız ile dost meclis toplantılarımıza devam edeceğiz" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı olarak atanan Vali Ali Fidan'a ise yaptığı konuşmada "Düzce'de görev yaptığım süre zarfında güzel çalışmalar yaptık hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim