• BIST 103.310
  • Altın 228,775
  • Dolar 5,4693
  • Euro 6,2098
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 16 °C

Müsiad’dan Avrupa’ya Tepki

Müsiad’dan Avrupa’ya Tepki
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan, Avrupa ülkelerinin Türkiye karşı son dönemlerindeki tutumu...

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan, Avrupa ülkelerinin Türkiye karşı son dönemlerindeki tutumu eleştirerek, "Dünya Avrupa'dan ibaret değil, başka pazarlara yönelmek gerekir" dedi.

MASİAD Malatya Şubesi Başkanı Hüseyin kalan ve yönetim kurulu üyeleri, kahvaltıda kentteki basın mensupları ile bir araya geldi. MÜSİAD'ın yeni seçilen yönetim kurulu üyelerini tanıtan Başkan Hüseyin Kalan, üyelerinin İhracata yönelmeleri projelerinin olduğunu belirterek, projeler için gerekli alt yapı hazırlıklarının yapıldığını ifade etti. Kalan projeleri ilerleyen dönemlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını da ifade etti. Ülke ve bölge gündemini de değerlendiren Kalan, son dönemlerde Türk ve İslam karşıtı tutumlarını arttıran Avrupa ülkelerini eleştirdi. Kalan, "Dünya Avrupa'dan ibaret değil, başka pazarlara yönelmek gerekiyor. Biz tüm üyemiz olan iş adamlarımızla bu fikri paşlaşıyoruz" dedi. Kalan, öncelikli olarak dünya pazarlarına açılmak adına adım atacaklarını, bunun için ciddi çalışmalar yapacaklarını da dile getirdi.

Göreve geldikleri anda ilk gündem maddelerinin Cazibe Merkezi projeleri olduğunu hatırlatan Kalan, projelerin Malatya için önemine vurgu yaptı. Süreci takip ettiğini de sözlerine ekleyen Kalan, bunu her ortamda dile getirileceğini kaydetti.

Öte yandan Hüseyin Kalan başkanlığındaki Malatya MÜSİAD Şubesinin Yönetim Kurulu görev dağılımı ise şu şekilde oldu:

"Şube Başkanı Hüseyin Kalan, Şube Başkan Yardımcıları, Muharrem Poyraz, Nejdet Seçilmiş, Nazım Akkaya, Mahmut Boyraz, Abdullah Canpolat, Yönetim Kurulu Üyeleri; H. Osman Yağız, Mehmet Işık, Mustafa Kırteke, Erdal İlbay, Bayram Dağaşan, Abdulkadir Üzmez, Hamdi Bayer, Süleyman Reşitoğlu, Yunus Akçin."

Müsiad’dan Avrupa’ya Tepki

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim