Muş'ta şok olay! Halı saha çatısı çöktü

Muş'ta şok olay! Halı saha çatısı çöktü

Muş'ta 2 gündür aralıksız etkili olan kar yağışından dolayı bir lisenin halı sahası tamamen çöktü ve kullanılamaz hale geldi.

Alınan bilgilere göre, Muş merkez Rekabet Kurumu Teknik ve Meslek Lisesi bahçesindeki halı sahanın çatısı, biriken kardan dolayı çöktü. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda 112, UMKE, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Belediye İtfaiye ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri ile güvenlik güçleri bölgeye sevk edildi.


Arama kurtarma ekipleri, çatısı çöken halı sahada incelemelerde bulunarak her türlü ihtimali değerlendirdi. Çöken kısımları didik didik arayan ekipler, içeride öğrencilerin olmadığını tespit etti. Ancak öğrencilerin dışında dışarıdan birilerinin olma ihtimaline karşı ekipler çalışmalarını sürdürdü.


Halı sahanın çöktüğü bölgede çalışmalar devam ederken olay yerine gelen Muş Valisi Seddar Yavuz, incelemelerde bulundu. Burada kurum amirleri ve teknik personellerden bilgi alan Vali Yavuz, halı sahanın çöken kısmında birilerinin olma ihtimaline karşı titiz bir çalışmanın yapılması talimatı verdi.


Acil kriz masası kurulması ve ekiplerin koordineli çalışması için eylem planı oluşturulmasını isteyen Vali Yavuz, “İçeride kimsenin olmadığını değerlendiriyoruz. Öğrencilerimiz tam. Bunda sıkıntı yok. Ama dışarıdan kimse girdimi onu bilmiyoruz.

Dolayısıyla birinci işimiz her ihtimale karşı içeride birisinin olduğunu değerlendirelim. Ondan sonra çalışma yapan arkadaşlarımızın can güvenliği tehlikesi olmayacak şeklinde tedbir alalım. Kalan kısım çökebilir mi, çökmez mi incelemelerinizi yapın. Daha sonra müdahale planı oluşturacağız. Şimdi Çevre ve Şehircilik Müdürümüz, İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve teknik elemanlar, İl Sağlık Müdürümüz istişare edecek ve sonra müdahale planı oluşturacak. Burada müdahale ederken, çalışanların can güvenliğine dikkat edeceğiz. Bir değerlendirme yapalım ve kontrollerinizi yapın” şeklinde konuştu.
ŞAHİN ŞAHİN

Kaynak:Haber Kaynağı