• BIST 90.529
  • Altın 213,679
  • Dolar 5,3738
  • Euro 6,0725
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 12 °C

Mustafa Şükrü Nazlı: Hiç Bir Savaş, Çanakkale Destanı Kadar Konuşulmamıştır

Mustafa Şükrü Nazlı: Hiç Bir Savaş, Çanakkale Destanı Kadar Konuşulmamıştır
AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, "Ülkenin geleceği ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle, efsane sunucu Erkan Yolaç'ın televizyon tarihine...

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, "Ülkenin geleceği ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle, efsane sunucu Erkan Yolaç'ın televizyon tarihine damga vuran "evet-hayır" oyununu aratan sahnelere tanık oluyoruz" dedi.

Hiç bir savaşın Çanakkale destanı kadar konuşulmadığını dile getiren Nazlı, "1914-1918 yılları arasında Osmanlı Devleti, Kafkas, Hicaz-Yemen, Suriye-Filistin gibi birçok cephede savaşırken, Çanakkale 400 güne sığmayan, tarihe sığmayan bir cephe olmuştur. Hayatlarını kaybetme risklerinin, yaşama şansından daha fazla olduğu Çanakkale destanında milleti sırtlayan adamları 102 yıl sonra hala anıyoruz biz. Bir de milletin sırtından geçinenler var, onlar için de söyleyecek sözlerimiz var elbet.

2017'den bir asır geriye baktığımızda lokal olarak ülkemize yani.Terörün farklı yüzlerinin kendisini gösterdiği, uluslararası bir darbe ve işgal planının harekete geçirildiği, ekonomik kriz tehditleriyle yüzleştiğimiz 2016'dan aynı zamanda milletin kendi gücünü kavradığı, değerinin farkına varıldığı yeni bir yıla girdik.15 Temmuz'u, o günü ve sonrasında halkımızın dik duruşunu hatırlarsak, ülkemizin yeni dönemde bir denge siyaseti izlemek için yoğun bir mücadele verdiğini, vermeye de devam ettiğini, muhatap olduğumuz bütün aktörlerin Türkiye'yi bu sistemden vazgeçirip kendi ittifak sahasına hapsetmek için çabaladığını açık bir şekilde görürsünüz. 16 Nisan'a çok az kala hala tek başına referandumu tartışmıyoruz-tartışamıyoruz. Ülkenin geleceği ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle, efsane sunucu Erkan Yolaç'ın televizyon tarihine damga vuran "Evet-Hayır" oyununu aratan sahnelere tanık oluyoruz" ifadelerini kullandı. (EFE)

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim