Muzun kılçığı şifa çıktı çöpe atmayın bal ve portakalla karıştırın yiyin o sorunu geçirecek

Muzun kılçığı şifa çıktı çöpe atmayın bal ve portakalla karıştırın yiyin o sorunu geçirecek

Lif kaynağı olan Muz ve Enerji kaynağı Bal ile C vitamini deposu portakal birleşince harika bir sonuç elde edebileceksiniz! Bakınız ne gibi faydaları var

Bilindiği gibi muz iyi bir lif deposudur. Antioksidan içeren muz kalp sağlığımız için gerekli maddelerden olan potasyum ve magnezyum içermektedir.

Muzu düzenli olarak yerseniz sindirim sisteminizin çalışmasını sağlamış olabilirsiniz. Muz öylesine faydalı bir besin ki Bal ile birleşmesi durumunda ise enerji deposuna dönüşüyor.

Bal - Ulusalpost'un haberine göre: Vitamin ve mineral kaynağıdır. Bağışıklık sistemi başta olmak üzere balın vücudumuza birden çok faydası bulunmaktadır.

Kalsiyum sayesinde kemiklerimizi güçlendiren bal aynı zamanda demir sayesinde dolaşım sistemine de yardımcı olmaktadır. Bal Doğal enerji kaynağı olarak bilinir. Bu yüzden bir çok sağlık problemine iyi gelmektedir.

Bal ve Muzun birleşimine ek olarak birde portakal eklenirse büyük bir şifa kaynağı ortaya çıkacaktır.. Çünkü portakalın birden çok faydası bulunur. Kan basıncını düşüren portakal kalp sağlığını desteklemekte diyabet konusunda etkili bir besindir. Cilt sağlığına iyi gelen portakal ayrıca anemi riskini azaltır. Kış hastalıklarından koruyan portakal grip ve nezle gibi rahatsızlıklar sürecinde bolca tüketilmesi önerilir.

Muzun üzerindeki kılçıklar meselesine gelelim: Muzun üzerinde bulunan bu kılçıkları sakın soymayın meyvenin bütün besin değeri bu kılçıkların üzerinde çünkü. Fotoğraftada görüyorsunuz zaten.. Peki ne işe yarıyorlar?

Muzun besin değerini yok etmemek için kılçık kısmıyla birlikte balla karıştırıp üzerine ise portakal sıkın tıpkı limon sıkar gibi.. Bu yöntem sayesinde doğal bir hastalık kovucu oluşturmuş oalcaksınız.

Bir başka yapılması önerilen kür ise şu şekildedir:

2 Adet muzu kılçıklarıyla birlikte ezelim ve iki çorba kaşığı bal ekleyerek karıştıralım. Ardından üzerine 400 ml su ekleyelim ve 30 dakika bekletelim.

Tüketmeden önce portakal sıkalım yine aynı şekilde...

Peki bu kür ne işe yarar?

Antioksidan zenginidir. Öksürüğe iyi gelir. Erkeklerin isteksizliğini giderir ve ilaçsız çözüm sağlar enerji kaynağı olması nedeniyle böyle bir sonuç ortaya çıkar.

Ancak yapmanız gereken gerçek doğal balla bu işlemi yapmaktır..

Uzmanlar ayrıca erkeklerin bu kürü abartmaması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Ve ballı muz-portakal üçlüsünün faydalarından şu şekilde bahsediyorlar.

Kalp Hastalıklarına Karşı koruma sağlar..

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirir.

Sindirimi kolay olması nedeniyle de sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar..

Ayrıca stresi azaltıcı etkisi bulunur..

Göz sağlığına karşı iyi gelir.

Kemik sağlığı için faydalıdır.

Muzun ayrıca ülsere iyi geldiği söylenmektedir..