Nagehan Alçı Bu Sefer Öğretmenleri Hedef Aldı! Twitter'da Topa Tutuldu

Gazeteci Nagehan Alçı, normalleşme adımları eleştiren yazısında öğretmenleri de hedef aldı. Alçı, yazdıklarıyla sosyal medya platformu Twitter'da TT oldu.

Nagehan Alçı Bu Sefer Öğretmenleri Hedef Aldı! Twitter'da Topa Tutuldu
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2021 16:44

Gazeteci Nagehan Alçı'nın 'kontrollü normalleşme' için kaleme aldığı yazıda öğretmenlere karşı hakaret niteliğinde sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Nagehan Alçı, yeni yazısında ‘kontrollü normalleşme’ için alınan tedbirleri eleştirdi. Eğitime haziran ayına kadar uzaktan devam edilmesi kararına sitem eden Alçı, “Gözümüz aydın! Çocuklar yine eğitimden uzak. Yeniden AVM’lere kavuştuk, sokaklar yine hınca hınç dolacak. Ama çocuklarımız evde olacak. Okullar tabii ki kapalı. Her yer açılsa da okullar sımsıkı kapalı tutulmalı bu ülkede. Ne de olsa en kolay lokma çocuklar. E alıştılar da evde boş boş oturmaya. Otursunlar. Zihinsel ve bedensel olarak çürüme pahasına otursunlar evlerinde" dedi. 

Alçı yazısının devamında öğretmenleri hedef alan söylemlerde bulundu. 

"AŞI İÇİN NEDEN KAMPANYA YAPMIYORSUNUZ"

Öğretmenlerin, aşıya ulaşmak için etkili bir kampanya yürütmesi gerektiğini söyleyen Alçı “Hiç boşuna 'Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar' demesinler. İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler? Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar. Onun yerine açılan sınıfları okutanlar 'Bu haksızlık' diye feryat ediyorlar. Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik. Aşı olmadan okul açılmasın diyorsunuz ama aşıya ulaşmak için etkili bir kampanya neden yapmıyorsunuz?” diye konuştu. 

"BİR AYRIK OTU BENİM"

Okulların açılması için tek konuşanın kendisi ve kendisi gibi olan üç beş kişi olduğunu söyleyen Alçı, “Maalesef siyasetçisiyle, eğitmeniyle, eğitim sendikasıyla okulların açılmaması için adeta bir milli mutabakat var. Bir ayrık otu ben ve benim gibi üç-beş kişi. Ne diyeyim. Kısacası bu seneyi okulsuz kapatıyor bu ülke. Ve bu bir sorun bile değil çoğunluk için. Okula gitmek yasak ama anne-baba ile AVM gezmek serbest. İyi gezmeler” ifadeleri ile yazısını sonlandırdı. 

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ GELDİ 

Nagehan Alçı’nın bu yazısından sonra, sosyal medya üzerinden başta öğretmenler olmak üzere birçok kesimden tepki geldi. 

Twitter’da #NagihanSusÇöpKonuş etiketi ile Alçı’ya yönelik tweetler atıldı. Etiket kısa sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya yükseldi.