Nar ağaçları tonlarca meyve verdi toplayan kimse çıkmayınca patır patır patlayıp yollara saçıldı..

Nar ağaçları tonlarca meyve verdi toplayan kimse çıkmayınca patır patır patlayıp yollara saçıldı..

Faydaları saymakla bitmeyen Nar uzmanlar tarafından mutlaka yenilsin diye önerilirken Kuzey Makedonya'da narın yüzüne bakan yok...

Kuzey Makedonya'nın Başkenti Üsküp yeşilliğiyle dikkat çeken bir şehir. Üsküp genelinde çok sayıda sokak ve caddede meyve ağaçları bulunuyor.

Bir çok park içerisinde de yer alan meyve ağaçlarında yetişen ürünler kimse tarafından toplanmıyor. Şifa deposu olan Ayva ve Nar gibi meyveler şu sıralarda ağaçların tepesinde toplanmayı bekliyor.

Şifa deposu olan cevizler ise sincaplara emanet. Çok sayıda Sincap parklarda yer alan cevizleri tek tek toplayıp afiyetle yiyor.

Yazın başlangıcında ise Kiraz ve kayısı gibi meyve ağaçlarının üzerinde tonlarca meyve olmasına rağmen kimse tarafından toplanmadı ve yollara döküldü.

Şimdilerde ise Ayva ve Narlar ağaçlardan yollara saçılıyor ve çirkin bir görüntü oluşuyor. Narlar ise kendi evinin bahçesinde olmasına rağmen ev sakinleri tarafından dahi toplanmayınca ağaçların üzerinde patır patır patlayarak yerlere saçılmaya başladı.

Bu görüntüleri gören çok sayıda vatandaş yaşanan bu durumdan dolayı üzüntü duyarken yeryüzü cenneti bir şehirde cereyan eden bu görüntüler hiç yakışmıyor yorumunda bulunuyorlar..

En Yeniler