Nar kabuklarını çöpe atmayın kaynatıp uyumadan önce 1 bardak içerseniz o derdi önlüyormuş

Nar kabuklarını çöpe atmayın kaynatıp uyumadan önce 1 bardak içerseniz o derdi önlüyormuş

Nar en sevdiğimiz meyveler arasındadır. Kışın özellikle yediğimiz nar harika bir meyve. Bir tane alıyoruz eve geliyor bin tane :) Peki bu harika meyvenin kabuğu neden faydalı diyorsanız işte cevabı

NAR AYVA GİBİ EN ÇOK SEVİLEN KIŞ MEYVELERİNDENDİR. YAPILAN BİR ÇOK ARAŞTIRMADA NARIN YARARLARI ORTAYA ÇIKARILMIŞTIR.

EN SEVDİĞİMİZ MEYVELERDEN OLAN NAR AYNI ZAMANDA DOĞAL BİR İLAÇ GÖREVİ GÖRÜYOR.. ANCAK KABUĞUYLA İLGİLİ HERKESİN BİLMESİ GEREKEN BAZI DETAYLAR BULUNMAKTADIR..

ULUSALPOST -özel - Nar gerek tadı gerek görüntüsü gerek kokusuyla güzel bir meyvedir. Yeryüzündeki her meyve gibi narında birden çok yararı bulunur. Uzmanlar haftada üç kez nar tüketilmesi gerektiğini söylemektedir. 

Dünyanın bir çok ülkesinden sayılı bilim insanları yaptığı araştırmalar neticesinde narın bazı faydalarını ortaya koymuşlardır. Ulusalpost'un haberine göre araştırmalarda ortaya çıkan narın faydalı Antioksidan bakımından zengin olmasıdır. Ayrıca nar tanelerinin her birinde ayrı bir c vitamini deposu bulunmaktadır. Kanseri önleyen nar aynı zamanda hafızayı korumakta ve bunama riskini azaltmaktadır.

Nar sindirim hastalıklarını durdurarak oluşmasını engeller. Vücudumuzdaki iltihaplanmayı yok eden nar sağlıklı hücrelerin sayısını artırarak yaşlanmayı önler.

Aynı zamanda nar meyvesinin kalp ve damar sağlığını koruduğu tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalarda kan basıncını da düşürdüğü ortaya konulan Nar meyvesinin kabuklarının da şifa deposu olduğu ortaya çıktı.

Çöp diye attığınız nar kabuklarının faydalarından söz edecek olursak nar kabuğu kaynatılarak içilirse sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca ishal ve bağırsak solucanları gibi bir çok rahatsızlığı durdurduğu gözlemlenmiştir. 

Nar kabuğunun anti-kanser özelliklere sahip olduğu ortaya çıkarılmıştır ve ellagik asit kansere neden olan moleküllere bağlanarak onları etkisizleştirmeye yaramaktadır. Ellagik asit nar kabuğunda bolca bulunmaktadır. Nar kabuğunun faydalarından habersiz olan çok sayıda kişi bu meyvenin kabuklarını çöpe atarak aslında çok büyük bir hata yapıyorlar.

Arkadaşlarınızın bilgilenmesi adına mutlaka bu içeriği onlarla paylaşmalısınız..