Narenciye kabuklarını Çöpe atmaktan derhal vazgeçin - Bakın Neyi önlüyor

Narenciye kabuklarını Çöpe atmaktan derhal vazgeçin - Bakın Neyi önlüyor

Bazı yiyeceklerin kabuklarını soyar ve onları çöpe atarız oysa kabukları kendisinden çok daha faydalı olabiliyor. Bunlardan biriside narenciye..

Bazı yiyeceklerin kabukları kendisinden daha faydalı olabiliyor. Büyüklerimiz bir çok meyvenin kabuklarını atmayıp onları değerlendirirler.

Naranciyeler ülkemizde bolca yetişen meyvelerdendir. Narenciyelerin kabuklarını genelde çöpe atarız. Oysa bu attığımız kabuklar tamamen doğal bir ilaç çıktı.

Yapılan araştırmalar neticesinde uzmanlar uyarıyor. Narenciye kabuklarını çöpe atmaktan vazgeçmemiz konusunda.

C vitamini deposu olan turunçgillerin kabuklarını kullanabilirsiniz. 

KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Narenciye kabuklarını kurutup bir rondodan geçirerek baharat haline getirip kullanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz enfes zeytinyağlı yemeklere hatta hamur işlerine süper bir lezzet katacaktır. Tadına doyum olmayan bu baharat inanın  aynı zamanda sizi bir çok hastalıktanda koruyacaktır.

Narenciye kabuklarını ayrıca sirke ile karıştırarak doğal temizleyici sprey yapabilirsiniz. Gereksiz kimyasalları kullanmadan bu sprey işinize yarayacaktır.

Bulaşık yıkarken dibi tutmuş tencereler dibi tutmuş tavalar leke kalmış bulaşıklar içinde faydalı olacaktır.

Şimdi Sıkı durun narenciye kabuklarının aslında doğal bir kış çayı olduğunu biliyormuydunuz?

Kabukları kuruttuktan sonra enfes bir çay yapıp kış hastalıklarından korunabilirsiniz. Hatta elma kabukları atarak tadına tat katabilirsiniz.

Gördünüz mü çöp sandığınız narenciye kabukları aslında ne kadar faydalıymış?