NASA onayladı! Uzaylılar hakkında şok eden bir kanıt bulundu! İlk temas gerçekleşmiş bile olabilir!

NASA onayladı! Uzaylılar hakkında şok eden bir kanıt bulundu! İlk temas gerçekleşmiş bile olabilir!

Bilim kurgu filmlerine konu olan uzaydaki başka yaşam formlarıyla temas gerçekleşmiş olabilir. Bakın o görüntüler aslında neye işaret ediyor. NASA bile onayladı, uzaylılar gerçek mi? Evrende yalnız olma ihtimalimiz bu keşifle sıfırlandı...

 NASA bile onayladı, dört yıl önce gözlemlenen o nesne Güne Sistemi dışından gelen ilk yıldızlararası nesne olarak kabul edildi. Harvard Üniversitesi'nin Astronomi Bölümü başkanı Avi Loeb ise bu nesnenin bir uzaylı teknolojisi olduğunu ispatlamak üzere. 

İsmi izci anlamına gelen "Oumuamua" oldu

2017 senesinde gözlemlenen ve tam olarak ne olduğunu anlaması güç olan nesneye Hawai dilinde izci manası olan "Oumuamua" ismi verildi. Çünkü bilim insanlarına göre bu nesne aslında ışık gücü ile çalışan bir uzaylı teknolojisi. Prof. Dr. Loeb'in hakkında bir kitap dahi çıkaracağı nesneye bakıldığında ilk olarak bir kuyruklu yıldız olduğu sanıldı.

Kuyruklu yıldız sanıldı

Ancak Oumuamua dikkatli bakıldığında bundan çok daha fazlasıydı. Bizden yirmi beş ışık yılı kadar uzak olan bu nesnenin bir kuyruğu yoktu. Ancak bu kadar hızlı hareket etmesine etken olacak bir güç gerekiyordu... Bu sebeple Oumuamua'nın aslında bir kuyruklu yıldız olmadığı anlaşıldı.

Bakıldığında sadece koca bir taşa benzeyen Oumuamua'nın defteri hemen kapatılmadı çünkü hala anlaşılamayan bir durum vardı. Altı aylık bir araştırma sonunda anlaşıldı ki Oumuamua, güneşin uyguladığı çekim kuvvetinin yanında onu iten bir de başka bir kuvvet vardı. Kuyruklu yıldızın kuyruğundaki roket etkisi buna sebep olabilirdi ancak bakıldığında Oumuamua'nın bir kuyruğu yoktu. 

Uzaylı teknolojisi olabilir mi?

Bu itişin kuvvetinin görünmemesi ise akıllara uzaylıların bir teknolojisi olabileceği ihtimalini getirdi. Prof. Loeb de konuyla ilgili olarak bir teori ortaya attı ve Ocak ayında kitap halinde yayınlayacağı bu argümanına detaylarını paylaşacak.

Prof. Loeb'e göre Oumuamua bir ışık yelkenlisinden koptu. Işık yelkenlisi ise tıpkı kuvvetini rüzgardan alan bir yelkenli gibi. Ancak Oumuamua gücünü ışıktan alıyor. Işıkta yer alan foton parçacıkları, nesneyi aynı köşeden seken bir bilardo topu gibi itmekte.