Nazlı Ilıcak'ı Nedim Şener yerin dibine soktu

Nazlı Ilıcak'ı Nedim Şener yerin dibine soktu

Nedim Şener o bildik nezaketli üslubunun dışına çıktı, Nazlı Ilıcak'ı deyim yerindeyse yerin dibine soktu çıkarttı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Ahmet Şık ve Nedim Şener hakkında verdiği kararın ardından Nazlı Ilıcak bir yazı kaleme almıştı. O yazı Nedim Şener'de adeta bardağı taşıran son damla etkisi yarattı. 

İlk kez 'nezaketli' üslubunu bozan Nedim Şener, deyim yerindeyse Nazlı Ilıcak'ı yerin dibine sokup çıkartmış. Ilıcak'ın 'kuyruk acısı' ile cevap yazdığını belirten Nedim Şener, ünlü gazetecinin o yazısının çarpıtma ve inkarlarla dolu olduğunu satır satır ortaya serdi. 

KUYRUK ACISI YAZISI

İşte Nedim Şener'in Nazlı Ilıcak'ı yerin dibine soktuğu yazı;

Avrupa İnsan Haklan Mahkemesinin Ahmet Şık ve benim hakkımda verdiği olumlu karar karşısında kendi deyimiyle 'kuyruk acısına' kapılan Nazlı Ilıcak dün köşesinden bana cevap yazmış.

Nazlı Ilıcak, Fethullah Gülen cemaatinin dergisi Aksiyona 20 Şubat 2011'de verdiği bir röportajda Ahmet Şık'ın tutuklanmasına itiraz ettiğini ama benim tutuklanmama itirazı olmadığını söylemişti. Kendisine AİHM kararı karşısında bu ifadesini hatırlattığımda beklediğim gibi inkar ve çarpıtma yolunu seçti. Dünkü yazısında "Halbuki o söyleşi de 'Bütün gazeteciler tutuksuz yargılanmalı' şeklinde bir cümlem var" diye yazdı.

O zaman soru ve cevabıyla Ilıcak'a o sözlerini hatırlatayım: 
Aksiyon muhabiri soruyor; 
-"Ahmet Şık'ın tutuklanmasına ciddi itiraz edenler oldu..." 
Nazlı Ilıcak'ın cevabı; 
-"Ahmet Şık konusunda benim de itirazım var. Nedim Şener için aynı şeyleri söyleyemem...
Ben özellikle Ahmet Şık konusunda yanlış yapıldığını düşünüyorum."

NAZLI ILICAK'TA UTANMA GENİ YOK

Daha önce CNN Türk'te söylemiştim, bir de burada yazayım; "Ne yaparsanız yapın Nazlı Ilıcak'ı utandıramazsınız çünkü onda utanma geni yoktur." 

Nazlı Ilıcak yazısında ayrıca Odatv davasının Ergenekon davasıyla bağlantısını gösteren somut olgular bulunmadığı yönünde yazılar yazdığını söylüyor. Şimdi 2011 Mart ayına gidelim. Nazlı Ilıcak biz tutuklandıktan sonra Zekeriya Öz ile uzun bir görüşme yaptı. Niye olduğunu hiç öğrenemedik. Ama 26 Ağustos 2011'de Odatv iddianamesi açıklandığında sebep anlaşıldı. 

DAVACI ŞİKAYETÇİ: AYŞE NAZLI ILICAK yazıyordu. Gazeteciliğin yargılandığı Odatv davasının tek şikayetçisi gazeteci Nazlı Ilıcak'tı. Sonunda ne olduysa 2012 Ocak'ta biz tahliye olmadan 1.5 ay önce şikayetini geri çekti.

TEK KELİMEYLE UTANMAZLIK

Kitap için yazdıkları Nazlı Ilıcak 6 tane eski yazısından uzun alıntı yapıp bizim tutuksuz yargılanmamızı savunduğunu yazmış. Tek kelimeyle utanmazlık. Kendi arşivinden bile cımbızlayarak yazı yazabiliyor.

Savcı Zekeriye Öz'ün gizlilik nedeniyle bize dahi göstermediği Ulusal Medya 2010 belgesini 9 Mart 2011 de ballandıra ballandıra köşesinde yazdığını, televizyonlarda gazetecilere "Şimdi sen de Ulusal Medya 2010'a göre konuştun" dediğini unutmuş.

Gazeteci olarak kitabı savunamamış, televizyonda kaç kez savcının, polisin ağzıyla kitap için "Ama örgütsel doküman diye işlem yapılıyor" sözlerini etmişti. Hayır onunki unutkanlık değil utanmazlık.