Ne acıdır acısı Nasır bu tarifle kolaylıkla yok edilebilir. Nasır tedavisinde bitkisel yöntem.

Nasır, derinin kalınlaşması olarak bilinir. Fazla basınç nedeniyle oluşur. Nasırın asıl oluşma sebebi derinin basınca karşı kendisini savunmak ve korumaktır. Nasırlar daha çok el ve ayaklarda görülür.

Ne acıdır acısı Nasır bu tarifle kolaylıkla yok edilebilir. Nasır tedavisinde bitkisel yöntem.
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2020 05:20

Nasır oluşmaması için alınacak önlemler

Nasırların meydana gelmemesi için öncelikle deriye fazla yüklenmemek lazımdır. Dar ayakkabılar, ucu sivri ayakkabılar deriye basınç yaptığı için giyilmemelidir. Bunun yanında banyodan sonra deri yumuşayacağı için nasır törpüsü ile törpülenmelidir. Ayrıca nasır kremleri de kullanmak nasırların oluşmasının önüne geçecektir.

Nasırla ilgili yapılan yanlışlar

Nasır oluştuğu zaman mutlaka nedeninin bilinmesi gereklidir. Eğer ayağın 5. küçük serçe parmağında bir nasırlaşma meydana geldiyse genellikle bunun nedeni dar ve sivri uçlu ayakkabılardır. Bu ayakkabı giyilmeye devam edilirse nasırdan başka ciddi sorunlara da sebep olabilir. Nasır daha yeni oluşmaya başlamış ise eczanelerde reçetesiz satılan ilaçlar kullanmalı ve ilerlemesi durdurulmalıdır. Nasırı hiçbir şekilde kesilmemeli ve kanatılmamalı, çünkü enfeksiyon kapabilir ve daha ciddi problemlere neden olabilir.

Nasırın tedavisi

Ellerde meydana gelen nasırlar, oynanması ya da bölgenin yenmesi sonucunda oluşur. Nasırları yumuşatma özelliği olan üre maddesi kullanılmalıdır. Ayrıca nasırları sık olarak törpülemek ve ılık su ile yıkamak faydalı olacaktır. Eğer nasırlar kalınlaşmış ise cerrahi yöntem uygulanarak da bu problemden kurtulmak mümkündür.

Nasırlar tedavi edilmezse neler olur

Nasırlar tedavi edilmezse büyür ve kalınlaşır, bu da hastanın günlük yaşantısını olumsuz etkiler. Özellikle ayak bölgesindeki nasırlar kalınlaşır ve kökleşirse hasta bir zamandan sonra yürümede ciddi sıkıntılar çekebilir. Ayrıca nasırı olan kişilerin, şeker hastalığı ya da damar sertliği rahatsızlıkları varsa mutlaka önlemler alınmalıdır ve rutin kontrollerin yapılması gereklidir.

NASIRDAN KURTARAN BİTKİSEL YÖNTEMLER..

Yeşil ve olgunlaşmamış incir suyu el ve ayaklardaki nasırları yok eden en etkili yöntemdir. Nasır için yeşil incirler koparılmalı ardından suyu sıkılmalı ve nasırlı bölgelere sürülmelidir. Bu sayede nasır yok olacağı gibi tekrar etmeyecektir. Ancak bu uygulama sadece yazın yapılabilir.. 

Bir diğer yöntemde ananasdır. İncirden sonraki en etkili bitkisel tedavi yöntemi olan ananas bir iki dilim alınır ve nasır üzerine yerleştirilir. Bir gece bekletilir ardından bu işlemi haftada 3 kez tekrar ederseniz nasırdan dolayı oluşan ağrı yok olacağı gibi nasırında yok olmasını sağlayacaktır. 

ULUSALPOST.COM