Necati Şaşmaz hapse girebilir olay davada uzlaşma çıkmayınca 12 yıla kadar hapis şoku!

Necati Şaşmaz hapse girebilir olay davada uzlaşma çıkmayınca 12 yıla kadar hapis şoku!

Oynadığı Kurtlar Vadisi dizisiyle Türkiye'nin ve Dünyanın en fazla tanınan oyuncularından olan Necati Şaşmaz ilk kez böylesi bir haberle gündeme geldi

Türkiye'nin konuştuğu davada yeni detaylar ortaya çıktı! Necati Şaşmaz hakkında 12 yıl hapis talebinde bulundu. Olayın geçmişini herkes sorgularken çok çarpıcı detaylar çıktı.

Şaşmaz ceza alırsa emsal olacak bir karar çıkabilir! Magazin dünyasını sarsan davayla ilgili bütün ayrıntıları Sözcü gazetesi paylaşmış:

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre Nagehan Şaşmaz, şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında eşinin aleyhine delil olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, Nagehan Şaşmaz’dan habersiz cep telefonunu alarak Whatsapp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi. Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını söyledi. Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame düzenledi. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Geçmişte bir çok Özel Hayatın Gizliliğini ihlal ve Haberleşmenin gizliliğini ihlal gibi suçlamalarla davalar açılmıştı.

Özel Hayatın gizliliğini ihlal suçu uzlaşma kapsamında olduğundan kişi şikayetinden vazgeçmesi durumunda ilgili dava düşebiliyor. Ancak Bu davada uzlaşma olmadığından savcılık iddianame düzenledi. Yargılama aşamasında ise davadan vazgeçilmesi durumunda yine dava düşebiliyor.

Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler magazin dünyasının gündeminden düşmeyecek gözüküyor..