NEPTÜN RETROSUNA DOĞRU

20 Haziran 2019 Ankara konumuna göre saat 17:37 itibariyle Neptün gezegeni 18°43' yönetici burcu olan Balık burcunda durağan duruma geçecek ve 2 gün sonra tarih 22 Haziran 2019 saat 17:37 itibariyle Retro yani geri hareketine başlamış olacaktır. Neptün Retrosu 26 Kasım 2019 tarihinde sona erecektir.
Neptün gezegeni Roma mitolojisinde Poseidon, Yunan mitolojisinde denizler, depremler ve atlar tanrısıdır. Roma mitolojisindeki Satürn yani Kronos ile Rheia'nın oğlu, Zeus (Jüpiter) ve Hades'in  (Plüton) kardeşidir. En önemli silahı Trident denilen üç dişli yabadır.
Jenerasyon gezegenlerindendir. Karma gezegenidir. Jenerasyon gezegenleri ağır gezegenlerdir. Bu yüzden Retro hareketleri de yavaş ve uzun sürmektedir. Bu yüzden 5 ay gibi bir süre Retro hareketini deneyimleyeceğiz.
Neptünün konuları; sıvı, gaz gibi keyif veren maddeler ve bağımlılıkla ilgili konular. Hayalperest, olayları çözümleyen, şifalandıran, bulanık, hayalci, bazen uyuşturma etkisi taşıyan, bağımlılıkla, spritüal konularla ilgili, bulunduğu konuyu sislendiren, aldanmak, aldatılmak, kurban olmak gibi konulardır. Ruhsal konuları temsil eden bir gezegendir Neptün. Neptün Retrosu bu konularda gecikme yaşamamıza neden olur.
Neptün Retrosunda;
* Gerçeklerle hayalleri iyi sentezlemeniz gerekiyor. Hayal ürünü gerçekleşmeyecek konularla ilgilenir bir durumda kendinizi bulabilirsiniz.
* Hayal dünyanızda yaşayıp insanlardan zarar görebilirsiniz. Gerçek olmayan bir ilişkiyi gerçek gibi algılayabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
* Hassas, melankoli, içe dönük olabilirsiniz. Kendi iç dünyanıza yönelebilirsiniz.
* Alkol kullanıyorsanız bu dönemde alkol alımını azaltmalısınız.
* İlaç kullananlar bu zaman diliminde ilaçların yan etkisi daha fazla ortaya çıkar, dikkatli olunuz.
* Bu süreçte hayal gücü çok canlı ve yaratıcı olur.
* Hayal dünyasında yaşayıp sorumluluklardan kaçabilirsiniz
* Kendinizi bir ideale aşırı bağlayabilirsiniz ve Neptün Retrosu bitince hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
* Olayları net göremeyebilirsiniz
* İç dünyanıza yönelip ruhsal çalışmalar yapabilirsiniz.
* Gaz zehirlenmelerine karşı dikkatli olunmalıdır.
* İç dünyanıza yönelerek yaşadığınız ve içinize attığınız sorunlarla yüzleşebilirsiniz.
* Meditasyon çalışmaları yapabilirsiniz.

 

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

FACEBOOK:http://www.facebook.com/astrologemelacikel/

TWİTTER: http://twitter.com/astrologemel

Önceki ve Sonraki Yazılar