Netflix dizisinde yer alan sahneler ülkeyi karıştırdı. Yine sınırları zorladılar. Tepki yağıyor

Netflix dizisinde yer alan sahneler ülkeyi karıştırdı. Yine sınırları zorladılar. Tepki yağıyor

Netflix, bu kez Hindistan'da yayınlanan bir dizi yüzünden eleştirileri oklarının hedefi oldu.

Yapımları ile yayınladığı ülkelerin iktidar hükümetleri tarafından sıklıkla eleştirilen Netflix, yine gündem oldu. Bu sefer ki tepkileri adresi ise Hindistan. Hindistan'ın önde gelen yazarlarından Vikram Seth'in İngilizce olarak yazdığı romandan uyarlanan dizide genç bir kadının eş arayışı anlatılıyor. Dizinin yönetmenliğini ise ünlü yönetmen Mira Nair üstleniyor.

SORUŞTURMA AÇILMASI İSTENDİ

Hindistan'da yayınlanan bir Netflix dizisinde Hindu bir kadının Müslüman bir erkeği öptüğü sahne büyük tepki çekti. Öpüşme sahnesinde arka planda bir Hindu tapınağının da görüldüğü sahne ile ilgili bir iktidar partisi milletvekilinin şikayetinin ardından eyalet yönetimi polisten soruşturma açmasını istedi.

Madya Pradeş eyaleti İçişleri Bakanı Narottam Mishra sosyal medya üzerinden dizinin belirli bir dine mensup insanların duygularını inciten son derece tartışmalı sahneler olduğunu belirterek "Emniyet yetkililerini söz konusu içeriği inceleyip filmin yönetmeni ve yapımcısı ile alakalı ne gibi kanuni önlemler alınabileceğini tespit etmelerini istedim" yorumunu yaptı.

İktidardaki Hindu milliyetçisi Bharatiya Janata Partisi (BJP) gençlik kolu liderlerinden Gauraw Tiiwari de Netflix hakkında ayrı bir şikayette bulunarak dizinin platformdan kaldırılmaması halinde sokak protestoları olacağı uyarısında bulundu.

Ulusalpost.com - Aktif Link vermeden Alıntı yapılamaz..

İlgili Haberler