Netflix'in Yeni Türk Yapımı Dizisi Bombayı Patlattı! Netflix Yapımı 50 M2'nin Başarısı!

Netflix'in Yeni Türk Yapımı Dizisi Bombayı Patlattı! Netflix Yapımı 50 M2'nin Başarısı!

Netflix'te ardı ardına yayınlanan Türk yapımı diziler ve filmler başarıya doyamıyor. Yakın zamanda açılacak olan Netflix Türkiye Ofisi ile daha da artacak olan projeler sayesinde televizyondan çok çeken tüm kamera ve oyuncu ekipleri rahat bir nefes alacak

Netflix ardı ardına Türk dizilerini yayınlıyor. Netflix yapımı diziler iyice arttı, hem oyunculara hem de set ekiplerine yaradı. Artık insani saatlerde çekim yapabilen diziler çok daha dolu konular ve mantıklı sahneler içeriyor. Bunlardan sonuncusu ise Burak Aksak'ın senaristliğini yaptığı ve başrolünde Engin Öztürk'ün rol aldığı 50 M2 dizisi oldu.

Türk yapımı diziler Netflix yapımcılığı ile asıl kalitesini artık ortaya koyabiliyor. Netflix ilk olarak Hakan Muhafız ve Atiye gibi dizilerle adından söz ettirdikten sonra pek çok yapıma el atmış ve son olarak Bir Başkadır'ın büyük başarısı ile artık kalitesini tescillemişti. Yaşananların ardından Netflix de Türkiye ile işleri resmileştirmek adına İstanbul'da bir ofis açmaya karar verdi, hatta şu anda ofislerine bir de deneyimli yönetici ilanı yayınladılar.

Engin Öztürk başrolde

Türk dizilerinden son olarak ise 50 M2 yayın hayatına giriş yaptı. Yakın zamanda yayınlanan fragmanı ile büyük heyecan uyandıran 50 M2'nin başrolünde ise Engin Öztürk yer alıyor. Elindeki yeşil smoothie ve etrafındaki ölmüş tetikçiler ile aksiyon komedi olacağı düşünülen dizi sonunda yayın hayatına girdi. Üstelik her hafta yeni bölüm bekleme derdi atık Netflix gibi yapımlarda yok. Yani televizyondaki diziler gibi yapımlar reyting getirmedi diye yayından kaldırılma endişesi yaşamıyorlar. Ancak tutmazsa yeni sezon yine gelmeyebilir. 

Konusu ne?

50 M2 ise toplamda sekiz bölümden oluşan bir gerilim dizisi. Burak Aksak'ın kaleminden çıkan senaryosu ile şimdiden çok konuşulmaya başlayan dizinin her bölümü kırk ve elli dakika arasında. Konusu ise Gölge ismindeki bir katili ele alıyor. Gizemli bir tetikçi olan Gölge yani Engin Akyürek, kaçarken bir yandan da kendisini arıyor. Gölge'nin babası Servet uzun zamandır kayıptır. Ancak Servet oğlu Gölge'ye ihanet eder ve Gölge kendisini birden 50 metre karelik bir dükkanda bulur. 

Kaçarken sığındığı bu dükkanın sahibi Göge'yi kendi oğlu sanmaktadır. Ancak aslında Terzi'nin oğlu ölmüştür. Gölge burada saklanırken başkalarının hayat hikayelerine tanık olur ve uyum sağlamaya çalışırken kendi değişimine de tanık olur.