Niğde’de büyük FETÖ/PDY operasyonu

Niğde’de büyük FETÖ/PDY operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında iş adamlarına yönelik yapılan operasyonlarda 50 den fazla operasyon gerçekleştirildi.

15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından, örgüte mensuplarına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Niğde’de iş insanlarına yönelik operasyonlar gerçekleştirildi.


Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı KOM Şube ekipleri tarafından yapılan FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı olabilecek iş insanlarına yönelik operasyonlarda 55 kişi ile ilgili işlem başlatıldı. İş insanlarının ev ve iş yerlerinde de aramalar gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlarda şu ana kadar gözaltına alınan 15 kişiden 8'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube ekipleri tarafından 15 Temmuz sonrası FETÖ/PDY örgütüne yönelik başlatılan iş insanlarına yönelik operasyonlarda 30'a yakın kişinin de yerlerinde bulunamadığı belirtiliyor. Yerlerinde bulunamayan ve bu kapsamda yürütülen operasyonlar kapsamında çalışmalar devam ediyor. 


Yasin Esen

Kaynak:Haber Kaynağı